11.2 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Elvis żyje i otworzył Paniagę! Galeria i wideo

REKLAMA

Nareszcie wróciła normalność. Po dwóch latach przerwy, spowodowanych pandemią, znów 3 maja odbyło się w Rzeszowie święto Paniagi. Tradycyjnie, wielki, miejski, rodzinny festyn rozpoczęła parada. Na jej czele stanął – nie kto inny – jak Elvis! Tak, tak… – król rock`n`rolla wcale nie umarł i ma się dobrze. Wciąż reprezentuje Amerykę, a tegoroczna Paniaga właśnie została utrzymana w stylu amerykańskim.

Choć oficjalnie Elvis Presley zmarł w 1977 r., wielu w to po prostu nie wierzy. Choć w tym roku minęło już 87 lat od jego urodzin, Elvis w Rzeszowie trzyma się całkiem młodo. Paradował na różowym cadillacu de ville. Pozdrawiał, rozdawał uśmiechy i chętnie pozował do zdjęć.

To właśnie król rock`n`rolla w otworzył barwny korowód, który tradycyjnie rozpoczął Paniagę. Uwagę przykuwał nie tylko gwiazdor, ale także Wielki Wódz na harleyu, razem z przyczepką i młodymi kowbojem oraz Indianinem. A do tego: mażoretki, orkiestra szałamaistek, stylowi jeźdźcy na koniach, czy też szczudlarze.

Święto celebrowane jest już od kilkunastu lat. Zawsze 3 maja. Tego dnia przypada nie tylko wielkie święto narodowe i ważne święto maryjne, ale również wypadają imieniny ulicy 3 Maja w Rzeszowie. Kiedyś nazywała się Pańska, ale popularnie mówiono na nią Paniaga. Stąd nazwa wielkiej, miejskiej imprezy.

W święto 3 Maja pamiętamy o naszych polskich tradycjach, ale podczas Paniagi są obecne także akcenty międzynarodowe. W tym roku impreza odbywała się w stylu amerykańskim, stąd wiele akcentów w barwach Gwiaździstego Sztandaru. Nie zabrakło żołnierzy USA, którzy właśnie stacjonują na Podkarpaciu i zaprezentowali swój sprzęt. Były też amerykańskie smaki.

Na finał na Rynku wieczorem wystąpił legendarny zespół Blues Brothers. Pod tą słynną nazwą kryją się polscy artyści: Zbigniew Zamachowski, Maciej Miecznikowski, Jolanta Szczepaniak. Towarzyszyła im Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Bassema Akiki.

Zobacz też:

Angelina Jolie we Lwowie. Dotarła tam przez Podkarpacie?

To 13 McDonald’s w regionie. Otwarto go w Jarosławiu

Rzeszów portalem na Wschód. Teraz z misją przybył Sekretarz Generalny ONZ!

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj