-2.5 C
Rzeszów
wtorek, 5 grudnia, 2023

Światowe Dni Młodzieży, najważniejsze przesłanie papieża: W życiu nic nie ma gratis. Tylko jedno jest gratis: miłość Jezusa

REKLAMA

W przemówieniu kończącym Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, papież Franciszek wyraził przesłanie otuchy i odwagi. Wskazał na potrzebę jaśnieć jak światło Ewangelii w ciemnościach współczesności, zapalając promienie nadziei.

Światowe Dni Młodzieży były festiwalem młodości i wiary. Wzięło w nim udział aż 1,5 mln wiernych. Najważniejsze były słowa i przesłanie, które skierował do uczestników następca św. Piotra.

Papież zwrócił się do młodych, którzy marzą, ale odczuwają lęk przed niepowodzeniem, zachęcając ich do odważnego podjęcia wyzwań. Franciszek ukazał, że Jezus, który ich zna i miłuje, jest źródłem siły i wsparcia. Wskazał, że młodzi powinni być źródłem pozytywnych zmian, nie obawiając się przeciwności. Jego przesłanie stanowiło piękne zakończenie tych inspirujących dni.

Ważne słowa papieża

Zmęczyliście się czasem? Myślcie o tym, gdy ktoś jest zmęczony, gdy upada. Jak się chodzi w górach nie jest najważniejsze, aby nie upaść, ale, aby się powstać. Gdy ktoś upadnie co trzeba zrobić? Pomóc powstać!. „Jest tylko jeden moment, gdy możemy patrzeć na człowieka z góry. Tylko wtedy, gdy pomagamy mu powstać”.

W życiu nic nie ma gratis. Tylko jedno jest gratis: miłość Jezusa.

Do was młodzi, którzy pielęgnujecie wielkie marzenia, ale często przyćmiewa je lęk, że ich nie zrealizujecie. Do was, młodzi, którzy czasami myślicie, że nie dacie rady; do was, młodzi, kuszeni w tych czasach, żeby się zrazić, uważać siebie za niezadowalających lub ukrywać cierpienie, maskując je uśmiechem; do was, młodzi, którzy chcecie zmieniać świat i walczycie o sprawiedliwości pokój; do was, młodzi, którzy wkładacie w to wysiłek i wyobraźnię, ale wydaje się wam, że to nie wystarcza; do was, młodzi, których Kościół i świat potrzebują tak, jak ziemia potrzebuje deszczu; do was, młodzi, którzy jesteście teraźniejszością i przyszłością; tak, do was, młodzi, Jezus mówi: “Nie lękajcie się”.

Chciałbym spojrzeć w oczy każdego z was i powiedzieć: „nie lękaj się”. Ale powiem wam coś o wiele piękniejszego: patrzy teraz na was sam Jezus, Ten, który was zna i odczytuje wasze wnętrze: patrzy w wasze serca, uśmiecha się do was i powtarza wam, że miłuje was zawsze i bezgranicznie. I to on mówi wam w ten Światowy Dzień Młodzieży w Lizbonie: nie lękajcie się, miejcie odwagę…

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj