20.6 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Tak miasto będzie wyglądać na święta. Jest już plan

REKLAMA

Mimo wzrostu rachunków za prąd, Rzeszów nie rezygnuje ze świątecznych światełek. Montaż dekoracji rozpoczął się 14 listopada, aby od 1 grudnia lśniły pełną mocą i nastrajały nas na wspaniały czas Bożego Narodzenia.

Dekoracji będzie trochę mniej i będą świeciły o dwa tygodnie krócej niż w latach ubiegłych. To pozwoli oszczędzić 400 tys. zł. Światełka ozdobią Rynek i okoliczne uliczki. Wielki napis „Rzeszów” stanie na rondzie Jana Pawła II – u zbiegu al. Lubelskiej i Warszawskiej. – Będzie wzbogacony choinkami i jelonkami – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Świąteczne miasteczko

Od 3 grudnia na Rynku rozgości się Świąteczne Miasteczko z jarmarkiem i domkiem św. Mikołaja, który znów będzie cierpliwie pozował do zdjęć, a jeśli ktoś poprosi, to także podaruje prezent.

Nie zabraknie świątecznej choinki. Idziemy na rekord, bo planowane drzewko koło Ratusza będzie miało aż 16 metrów wysokości.

Zawsze w pobliżu stoi coś wyjątkowego. Był już autobus, pałac. A co w tym roku? Urzędnicy zaskoczą nowym pomysłem. To piękna karuzela z łabędziami. Maluchy będą zachwycone!

Koszt świątecznych ozdób nie jest mały. W tym roku na ten cel zarezerwowano 1,7 mln zł. Wykonawcą dekoracji jest z firma Multidekor z Piastowa, z którą miasto zawarło umowę.

Zobacz też:

Ruszyła budowa nowego mostu na Sanie. Stanie obok historycznej konstrukcji

Kaufland przy Rejtana gotowy na otwarcie. Kiedy zrobimy pierwsze zakupy?

Powstaje nowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Pierwsza taka placówka

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj