15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Sukces rzeszowskich policjantów. Odkryli narkotykowe laboratorium

REKLAMA

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i CBŚP zrobili nalot na laboratorium, w którym Wietnamczycy produkowali metamfetaminę. Przechwycono ponad 3 kilogramy tego narkotyku oraz hurtowe ilości substancji służących do jego produkcji.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządów w Poznaniu i w Rzeszowie w trakcie wielomiesięcznej pracy zebrali informacje, które doprowadziły do zatrzymania podejrzanych na gorącym uczynku, podczas syntezy metamfetaminy. Policjanci zabezpieczyli „gotowy produkt”, tj. ponad 3 kilogramy metamfetaminy o czarnorynkowej wartości co najmniej miliona złotych.

W pomieszczeniach gospodarczych, na terenie powiatu grójeckiego w województwie mazowieckim, wytwarzano na dużą skalę nielegalne substancje psychotropowe. Zbudowano tam specjalistyczny system produkcji narkotyku, chłodzenia i wentylacji obiektu. W jednym z pomieszczeń ujawniono magazyn z hurtowymi ilościami substancji chemicznych, niezbędnych do produkcji narkotyku. Znajdowało się tam również w pełni wyposażone laboratorium. Policjanci przejęli także duże ilości odpadów poprodukcyjnych.

akcja policjantow
Policjanci z KWP i CBŚP zlikwidowali laboratorium metamfetaminy, przejmując ponad 3 kg narkotyku | Fot. KWP Rzeszów

Do sprawy zatrzymano 3 obywateli Wietnamu, którym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania substancji psychotropowej. Zostali aresztowani. Grozi im 15 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj