10.8 C
Rzeszów
czwartek, 6 października, 2022

Najnowsze

Sukces rzeszowskich policjantów. Odkryli narkotykowe laboratorium

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i CBŚP zrobili nalot na laboratorium, w którym Wietnamczycy produkowali metamfetaminę. Przechwycono ponad 3 kilogramy tego narkotyku oraz hurtowe ilości substancji służących do jego produkcji.

REKLAMA

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządów w Poznaniu i w Rzeszowie w trakcie wielomiesięcznej pracy zebrali informacje, które doprowadziły do zatrzymania podejrzanych na gorącym uczynku, podczas syntezy metamfetaminy. Policjanci zabezpieczyli „gotowy produkt”, tj. ponad 3 kilogramy metamfetaminy o czarnorynkowej wartości co najmniej miliona złotych.

W pomieszczeniach gospodarczych, na terenie powiatu grójeckiego w województwie mazowieckim, wytwarzano na dużą skalę nielegalne substancje psychotropowe. Zbudowano tam specjalistyczny system produkcji narkotyku, chłodzenia i wentylacji obiektu. W jednym z pomieszczeń ujawniono magazyn z hurtowymi ilościami substancji chemicznych, niezbędnych do produkcji narkotyku. Znajdowało się tam również w pełni wyposażone laboratorium. Policjanci przejęli także duże ilości odpadów poprodukcyjnych.

CZYTAJ TEŻ:  Harleyowcy stracili prawa jazdy
akcja policjantow
Policjanci z KWP i CBŚP zlikwidowali laboratorium metamfetaminy, przejmując ponad 3 kg narkotyku | Fot. KWP Rzeszów

Do sprawy zatrzymano 3 obywateli Wietnamu, którym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania substancji psychotropowej. Zostali aresztowani. Grozi im 15 lat więzienia.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
10.8 ° C
11.1 °
10.2 °
78 %
6.2kmh
0 %
czw.
20 °
pt.
19 °
sob.
19 °
niedz.
15 °
pon.
15 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu