15.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Masakra w szkole w USA. Ginie siedem osób

REKLAMA

Młody człowiek z dwoma karabinami wywołał przerażenie. Zgotował prawdziwą masakrę w szkole w Nashville w amerykańskim stanie Tennessee. Zabił sześć niewinnych osób, zanim sam zginął od policyjnej kuli.

Policja zidentyfikowała sprawcę jako 28-letnią Audrey H. Została zastrzelona przez policję 14 minut po pierwszym wezwaniu 911. Zabójca – według policji – był wcześniej mężczyzną i nazywał się Aiden. 

28-letni transwestyta wcześniej był uczniem prywatnej, chrześcijańskiej szkoły podstawowej, do której wtargnął z dwoma szturmowymi karabinami.

Dokonał przerażającej zbrodni. Niewinne ofiary tej okrutnej maskary to: troje dziewięcioletnich dzieci, a także trzy dorosłe osoby: woźny, pomocnica nauczyciela i dyrektorka. 

ofiary
Ofiary zamachu, zgodnie z ruchem wskazówek zegara od lewego górnego rogu: William Kinney, Evelyn Dieckhaus, Hallie Scruggs, Mike Hill, Katherine Koonce i Cynthia Peak
Dziewczynka chciała ratować klasę

Media piszą, że ofiara – 9-letnia Evelyn mogła prowadzić swoich kolegów z klasy w bezpieczne miejsce po tym, jak zabójca po wtargnięciu do budynku uruchomił alarm przeciwpożarowy.

Ciotka dziewczynki, powiedziała prasie, że słyszała, że Evelyn kierowała kolejką dzieci w czymś, co być może uważała za ćwiczenia przeciwpożarowe.

„Dowiadujemy się, że strzelec mógł uruchomić alarm przeciwpożarowy, aby wywabić dzieci z klasy. Evelyn, będąca jedną z liderek klasowych, była na początku kolejki, biorąc udział w ćwiczeniach” – czytamy w prywatnym poście na Instagramie zamieszczonym przez ciotkę.

„Próbowała odprowadzić swoich kolegów z klasy w bezpieczne miejsce i prawdopodobnie nie słyszała krzyków, by wróciły do klasy” – czytamy w poście.

Niejasny motyw

Motyw pozostaje niejasny. Policja znalazła manifest, w którym zabójca opisuje plany zbrodni.

Kilka minut przed masakrą napisał/a do przyjaciółki:

„Mam zamiar dziś umrzeć”. Dodała dobitnie wielkimi literami: „To nie żart!”

„Przypuszcza się, że pewną rolę mógł odegrać gniew” – mówi szef lokalnej policji, ale nie podaje żadnych dalszych szczegółów. Według policji zabójczyni była leczona z powodu „zaburzeń emocjonalnych”. 

zabojczyni usa2
Zabójczyni | Fot. -/-
Oficerowie policji, którzy strzelali do zamachowca.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj