23 C
Rzeszów
wtorek, 30 maja, 2023

Masakra w szkole w USA. Ginie siedem osób

REKLAMA

Młody człowiek z dwoma karabinami wywołał przerażenie. Zgotował prawdziwą masakrę w szkole w Nashville w amerykańskim stanie Tennessee. Zabił sześć niewinnych osób, zanim sam zginął od policyjnej kuli.

Policja zidentyfikowała sprawcę jako 28-letnią Audrey H. Została zastrzelona przez policję 14 minut po pierwszym wezwaniu 911. Zabójca – według policji – był wcześniej mężczyzną i nazywał się Aiden. 

28-letni transwestyta wcześniej był uczniem prywatnej, chrześcijańskiej szkoły podstawowej, do której wtargnął z dwoma szturmowymi karabinami.

Dokonał przerażającej zbrodni. Niewinne ofiary tej okrutnej maskary to: troje dziewięcioletnich dzieci, a także trzy dorosłe osoby: woźny, pomocnica nauczyciela i dyrektorka. 

ofiary
Ofiary zamachu, zgodnie z ruchem wskazówek zegara od lewego górnego rogu: William Kinney, Evelyn Dieckhaus, Hallie Scruggs, Mike Hill, Katherine Koonce i Cynthia Peak
Dziewczynka chciała ratować klasę

Media piszą, że ofiara – 9-letnia Evelyn mogła prowadzić swoich kolegów z klasy w bezpieczne miejsce po tym, jak zabójca po wtargnięciu do budynku uruchomił alarm przeciwpożarowy.

Ciotka dziewczynki, powiedziała prasie, że słyszała, że Evelyn kierowała kolejką dzieci w czymś, co być może uważała za ćwiczenia przeciwpożarowe.

„Dowiadujemy się, że strzelec mógł uruchomić alarm przeciwpożarowy, aby wywabić dzieci z klasy. Evelyn, będąca jedną z liderek klasowych, była na początku kolejki, biorąc udział w ćwiczeniach” – czytamy w prywatnym poście na Instagramie zamieszczonym przez ciotkę.

„Próbowała odprowadzić swoich kolegów z klasy w bezpieczne miejsce i prawdopodobnie nie słyszała krzyków, by wróciły do klasy” – czytamy w poście.

Niejasny motyw

Motyw pozostaje niejasny. Policja znalazła manifest, w którym zabójca opisuje plany zbrodni.

Kilka minut przed masakrą napisał/a do przyjaciółki:

„Mam zamiar dziś umrzeć”. Dodała dobitnie wielkimi literami: „To nie żart!”

„Przypuszcza się, że pewną rolę mógł odegrać gniew” – mówi szef lokalnej policji, ale nie podaje żadnych dalszych szczegółów. Według policji zabójczyni była leczona z powodu „zaburzeń emocjonalnych”. 

zabojczyni usa2
Zabójczyni | Fot. -/-
Oficerowie policji, którzy strzelali do zamachowca.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
23 ° C
23 °
23 °
38 %
4.6kmh
0 %
wt.
23 °
śr.
20 °
czw.
22 °
pt.
20 °
sob.
16 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu