16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Strzały w fabryce Mercedesa w Niemczech

REKLAMA

W Sindelfingen, w niemieckiej Badenii-Wirtembergii, doszło do tragicznego zdarzenia w fabryce Mercedesa. Padły strzały. Pracownik firmy logistycznej zastrzelił dwóch brygadzistów. Jeden zginał na miejscu, drugi zmarł w szpitalu.

Dramat rozegrał się wczesnym rankiem. Sprawcą okazał się Murat D. (53 l.). Motyw jest niejasny, ale media sugerują, że źródłem konfliktu mógł być spór o zbliżające się wybory w Turcji. Ofiarami jak i sprawcami są Turcy.

Podczas ataku zginęli Ayhana B. (†44 l.) i Özkana K. (†44 l.). W sobotę, 13 maja odbył się pogrzeb mężczyzn, który zgromadził tłumy. Ich trumny ustawiono przed meczetem w Sindelfingen.

Atak był szokiem w fabryce. Mówi się, że napastnik wystrzelał cały magazynek pistoletu. Na koniec został obezwładniony przez ochronę i przekazany w ręce policji.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj