24 C
Rzeszów
piątek, 12 sierpnia, 2022

Najnowsze

Strażak z Tryńczy pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy

Jedna chwila wystarczyła, aby stracić cały dorobek życia i zostać bez dachu nad głową. To wielkie nieszczęście przytrafiło się panu Krzysztofowi z Tryńczy w powiecie przeworskim. Pożar zabrał mu dom.

REKLAMA

Mężczyzna nie wie, jak to się stało. To były sekundy. 20 lipca nad ranem buchnęły płomienie i ogień rozszalał się w drewnianym domu. Budynek płonął jak pochodnia. Był nie do uratowania. Ogień zamienił wszystko w zgliszcza.

Poszkodowanemu schronienia udzieliła sąsiadka. Losem druha poruszeni są inni mieszkańcy. Ruszyła fala pomocy. Potrzeby są jednak ogromne.

Obecnie trwają prace porządkowe i rozbiórkowe. Pracownicy Urzędu Gminy Tryńcza pomagają w kwestiach formalnych, aby w ciągu najbliższych tygodni mogła rozpocząć się odbudowa zniszczonego przez ogień budynku. Powołany został specjalny zespół, który koordynuje zbiórkę finansową i rzeczową oraz planuje niezbędne prace na najbliższe dni.

W akcję włączył się wójt Ryszard Jędruch, Centrum Usług Społecznych Gminy Tryńcza, pracownicy Urzędu i Zakładu Gospodarki Komunalnej, a także radni, sołtys, strażacy i sąsiedzi.

Urząd Gminy zwraca się z prośbą do mieszkańców i przedsiębiorców o wsparcie akcji pomocowej, zarówno poprzez wpłaty na specjalne konto bankowe jak i pomoc rzeczową.

A w pierwszej kolejności potrzebne będą materiały budowlane:

stal (ok. 1,7 t)

pustaki (ok. 930 szt.)

blacha trapezowa (ok. 120 m)

bloczki betonowe (ok. 170 szt.)

gruba folia izolacyjna (ok. 90 m2)

W sprawach związanych z pomocą panu Krzysztofowi można kontaktować się z pracownikami Centrum Usług Społecznych Gminy Tryńcza w siedzibie CUS lub telefonicznie

16 733 15 28 lub 693 070 318.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie małe
24 ° C
24.1 °
22.6 °
60 %
4.6kmh
40 %
pt.
22 °
sob.
21 °
niedz.
27 °
pon.
27 °
wt.
29 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu