6.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 marca, 2023

Strażak z Tryńczy pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy

Jedna chwila wystarczyła, aby stracić cały dorobek życia i zostać bez dachu nad głową. To wielkie nieszczęście przytrafiło się panu Krzysztofowi z Tryńczy w powiecie przeworskim. Pożar zabrał mu dom.

REKLAMA

Mężczyzna nie wie, jak to się stało. To były sekundy. 20 lipca nad ranem buchnęły płomienie i ogień rozszalał się w drewnianym domu. Budynek płonął jak pochodnia. Był nie do uratowania. Ogień zamienił wszystko w zgliszcza.

Poszkodowanemu schronienia udzieliła sąsiadka. Losem druha poruszeni są inni mieszkańcy. Ruszyła fala pomocy. Potrzeby są nadal jednak ogromne.

Zakończyły się już prace porządkowe i rozbiórkowe. Rozpoczęła się budowa nowego domu, na razie są jednak tylko fundamenty. Do finały jeszcze daleka droga.

CZYTAJ TEŻ:  Dwa pożary na bazarach w tym samym czasie

W Gminie powołany został specjalny zespół, który koordynuje zbiórkę finansową i rzeczową oraz planuje niezbędne prace na najbliższe dni.

W akcję włączył się wójt Ryszard Jędruch, Centrum Usług Społecznych Gminy Tryńcza, pracownicy Urzędu i Zakładu Gospodarki Komunalnej, a także radni, sołtys, strażacy i sąsiedzi.

Urząd Gminy zwraca się z prośbą do mieszkańców i przedsiębiorców o wsparcie akcji pomocowej, zarówno poprzez wpłaty na specjalne konto bankowe jak i pomoc rzeczową.

W sprawach związanych z pomocą panu Krzysztofowi można kontaktować się z pracownikami Centrum Usług Społecznych Gminy Tryńcza w siedzibie CUS lub telefonicznie

16 733 15 28 lub 693 070 318.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
słabe opady deszczu
6.3 ° C
7.7 °
4.8 °
96 %
2.1kmh
100 %
pon.
6 °
wt.
4 °
śr.
6 °
czw.
9 °
pt.
11 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu