15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Strażak z Tryńczy pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy

REKLAMA

Jedna chwila wystarczyła, aby stracić cały dorobek życia i zostać bez dachu nad głową. To wielkie nieszczęście przytrafiło się panu Krzysztofowi z Tryńczy w powiecie przeworskim. Pożar zabrał mu dom.

Mężczyzna nie wie, jak to się stało. To były sekundy. 20 lipca nad ranem buchnęły płomienie i ogień rozszalał się w drewnianym domu. Budynek płonął jak pochodnia. Był nie do uratowania. Ogień zamienił wszystko w zgliszcza.

Poszkodowanemu schronienia udzieliła sąsiadka. Losem druha poruszeni są inni mieszkańcy. Ruszyła fala pomocy. Potrzeby są nadal jednak ogromne.

Zakończyły się już prace porządkowe i rozbiórkowe. Rozpoczęła się budowa nowego domu, na razie są jednak tylko fundamenty. Do finały jeszcze daleka droga.

W Gminie powołany został specjalny zespół, który koordynuje zbiórkę finansową i rzeczową oraz planuje niezbędne prace na najbliższe dni.

W akcję włączył się wójt Ryszard Jędruch, Centrum Usług Społecznych Gminy Tryńcza, pracownicy Urzędu i Zakładu Gospodarki Komunalnej, a także radni, sołtys, strażacy i sąsiedzi.

Urząd Gminy zwraca się z prośbą do mieszkańców i przedsiębiorców o wsparcie akcji pomocowej, zarówno poprzez wpłaty na specjalne konto bankowe jak i pomoc rzeczową.

W sprawach związanych z pomocą panu Krzysztofowi można kontaktować się z pracownikami Centrum Usług Społecznych Gminy Tryńcza w siedzibie CUS lub telefonicznie

16 733 15 28 lub 693 070 318.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj