13.3 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Strażacy z nową bazą na Dworzysku

Jeszcze szybciej dotrą z pomocą. W Rzeszowie powstała nowa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3 z bazą na Dworzysku. Ratownicy właśnie się do niej wprowadzili. To jeden z najnowocześniejszych takich obiektów w regionie.

REKLAMA

Stolica Podkarpacia stale się rozrasta. Jest autostrada, droga ekspresowa, powstają nowe osiedla i zakłady. Przybywa też zdarzeń w zachodniej i północnej części miasta. A ratownicy zawsze chcą jak najszybciej dotrzeć na miejsce akcji. Wyjazd wozów gaśniczych z centrum w te rejony zabierał coraz więcej czasu. Dlatego pojawiła się konieczność zbudowania dodatkowej jednostki, która będzie zabezpieczać ten obszar Rzeszowa.

Nowa jednostka powstała na terenie Parku Naukowo Technologicznego Rzeszów – Dworzysko – pomiędzy ulicami Inwestycyjną i Dworzysko. Znajduje się blisko skrzyżowania krajowej „94” z ekspresową „19”.

CZYTAJ TEŻ:  Zderzenie na drodze. Żaden z kierowców nie poczuwają się do winy

Nowoczesny budynek liczy ponad 13 m2 i wybudowano go w dwa lata. Ma wszystko co potrzeba: Przestronne garaże na 12 wozów, warsztat, myjnię. Jest miejsce, gdzie ratownicy mogą odpocząć po akcji i czekać na nowe zgłoszenie. Nie zabrakło także sali szkoleniowej oraz specjalnej komory dymowej – niezbędnej do szkolenia strażaków z zawodowych jednostek, a także OSP. Ćwiczyć można też wspinaczkę na specjalnej ściance.

Obiekt kosztował nieco ponad 17 mln zł.
 

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13.3 ° C
14.4 °
12 °
62 %
4.1kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
15 °
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
-0 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu