23.4 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Strażacy z nową bazą na Dworzysku

REKLAMA

Jeszcze szybciej dotrą z pomocą. W Rzeszowie powstała nowa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3 z bazą na Dworzysku. Ratownicy właśnie się do niej wprowadzili. To jeden z najnowocześniejszych takich obiektów w regionie.

Stolica Podkarpacia stale się rozrasta. Jest autostrada, droga ekspresowa, powstają nowe osiedla i zakłady. Przybywa też zdarzeń w zachodniej i północnej części miasta. A ratownicy zawsze chcą jak najszybciej dotrzeć na miejsce akcji. Wyjazd wozów gaśniczych z centrum w te rejony zabierał coraz więcej czasu. Dlatego pojawiła się konieczność zbudowania dodatkowej jednostki, która będzie zabezpieczać ten obszar Rzeszowa.

Nowa jednostka powstała na terenie Parku Naukowo Technologicznego Rzeszów – Dworzysko – pomiędzy ulicami Inwestycyjną i Dworzysko. Znajduje się blisko skrzyżowania krajowej „94” z ekspresową „19”.

Nowoczesny budynek liczy ponad 13 m2 i wybudowano go w dwa lata. Ma wszystko co potrzeba: Przestronne garaże na 12 wozów, warsztat, myjnię. Jest miejsce, gdzie ratownicy mogą odpocząć po akcji i czekać na nowe zgłoszenie. Nie zabrakło także sali szkoleniowej oraz specjalnej komory dymowej – niezbędnej do szkolenia strażaków z zawodowych jednostek, a także OSP. Ćwiczyć można też wspinaczkę na specjalnej ściance.

Obiekt kosztował nieco ponad 17 mln zł.
 

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj