14.4 C
Rzeszów
niedziela, 24 września, 2023

Strażacy z nową bazą na Dworzysku

REKLAMA

Jeszcze szybciej dotrą z pomocą. W Rzeszowie powstała nowa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3 z bazą na Dworzysku. Ratownicy właśnie się do niej wprowadzili. To jeden z najnowocześniejszych takich obiektów w regionie.

Stolica Podkarpacia stale się rozrasta. Jest autostrada, droga ekspresowa, powstają nowe osiedla i zakłady. Przybywa też zdarzeń w zachodniej i północnej części miasta. A ratownicy zawsze chcą jak najszybciej dotrzeć na miejsce akcji. Wyjazd wozów gaśniczych z centrum w te rejony zabierał coraz więcej czasu. Dlatego pojawiła się konieczność zbudowania dodatkowej jednostki, która będzie zabezpieczać ten obszar Rzeszowa.

Nowa jednostka powstała na terenie Parku Naukowo Technologicznego Rzeszów – Dworzysko – pomiędzy ulicami Inwestycyjną i Dworzysko. Znajduje się blisko skrzyżowania krajowej „94” z ekspresową „19”.

Nowoczesny budynek liczy ponad 13 m2 i wybudowano go w dwa lata. Ma wszystko co potrzeba: Przestronne garaże na 12 wozów, warsztat, myjnię. Jest miejsce, gdzie ratownicy mogą odpocząć po akcji i czekać na nowe zgłoszenie. Nie zabrakło także sali szkoleniowej oraz specjalnej komory dymowej – niezbędnej do szkolenia strażaków z zawodowych jednostek, a także OSP. Ćwiczyć można też wspinaczkę na specjalnej ściance.

Obiekt kosztował nieco ponad 17 mln zł.
 

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA