15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Przewozili uchodźców i nagle rozległ się krzyk. Strażacy ratowali niemowlę

REKLAMA

Na strażaków zawsze można liczyć. Ratownicy z Jasła – starszy ogniomistrz Wojciech Turczyk i ogniomistrz Rafał Bilski – wspierając uchodźców, ruszyli na pomoc niemowlęciu, które na rękach matki nagle przestało oddychać.

Matka – Ukrainka razem ze swoim 5-miesięcznym maluszkiem uciekała przed wojną. Kobieta granicę przekroczyła nocą w Budomierzu w powiecie lubaczowskim. Tu wsiadała do pojazdu strażaków, który kursował między granicą a puntem recepcyjnym.

Prawdopodobnie trudny podróży osłabiły dzieciątko. Nagle podczas jazdy rozległ się przeraźliwy krzyk matki. Jej maleństwo przestało oddychać i całe zsiniało. Liczyła się każda sekunda. Wtedy do akcji wkroczyli będący na miejscu strażacy. Od razu przystąpili do reanimacji. Ich akcja okazała się skuteczna, bo niemowlę nagle zaczęło płakać i odzyskało prawidłowy oddech.

Maluszek wrócił w objęcia matki, uspokoił się i przestał płakać. Wszystko skończyło się szczęśliwie. A wszystko dzięki dzielnym strażakom!

Strażacy codziennie pełnią służbę na granicy i niosą pomoc uchodźcom. Każdego dnia jest to ponad 500 ratowników. Strażacy uczestniczą także w zbiórce darów, które są wysyłane do dotkniętej dramatem wojny Ukrainy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj