0.6 C
Rzeszów
wtorek, 6 grudnia, 2022

Najnowsze

Wjeżdżają do Polski na fałszywkach

To już prawdziwa plaga. Podczas kontroli granicznych okazuje się, że masa kierowców ma fałszywe prawa jazdy. Podkarpaccy Strażnicy Graniczni tylko w tym roku ujawnili ponad 250 takich podróbek.

REKLAMA

3 listopada do kontroli granicznej na wyjazd z Polski w Korczowej zgłosił się 21-letni obywatel Ukrainy. W trakcie kontroli przedstawił prawo jazdy wydane rzekomo w jego ojczyźnie. Funkcjonariusze SG sprawdzający dokument od razu nabrali podejrzeń co do jego autentyczności. Z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdzili, że prawo jazdy zostało podrobione na wzór oryginału. Brakowało w nim wielu elementów zabezpieczających.

Cudzoziemiec przyznał się do próby wykorzystania fałszywki i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Dalszą podróż na Ukrainę kontynuował w fotelu pasażera.

CZYTAJ TEŻ:  Nowa ulica Zygmunta I Starego

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili łącznie ponad 2,9 tys. fałszywych dokumentów. Zazwyczaj zatrzymywane są fałszywki związane z zatrudnieniem cudzoziemców w Polsce. Dokumenty komunikacyjne, w tym prawo jazdy, to druga pod względem liczby ujawnień kategoria dokumentów. Zdarzają się podrobione prawa jazdy z tak odległych krajów jak Ghana, Turcja czy Kazachstan.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
0.6 ° C
1.1 °
-0.2 °
92 %
4.6kmh
75 %
wt.
7 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
1 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu