15.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Stop dla odwiedzin w szpitalach

REKLAMA

Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie wstrzymał odwiedziny pacjentów we wszystkich swoich klinikach i oddziałach. Powodem jest zwiększona liczba zakażeń koronawirusem.

– W związku z sytuacją epidemiologiczną i zapewnieniem bezpieczeństwa mającego na celu ograniczenie ryzyka transmisji koronowirusa wśród pacjentów i personelu medycznego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. od dnia 21 października 2021 r. do odwołania wstrzymuje się odwiedziny pacjentów we wszystkich Klinikach/Oddziałach KSW Nr 2 w Rzeszowie – napisała na stronie dyrekcja placówki.

Obostrzenia wprowadzają też inne placówki. Od poniedziałku – 25 października – zakaz odwiedzin obowiązuje również w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie. Wyjątkowo można odwiedzić chorego po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu, ale tylko w sytuacjach szczególnych.

W szpitalu wojewódzkim im O. Pio w Przemyślu decyzję o możliwości odwiedzin chorych podejmują każdorazowo indywidualnie kierownicy poszczególnych oddziałów.

Ustalono podstawowe zasady, które powinny być bezwzględnie przestrzegane podczas odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych, a to:

Osobą odwiedzającą (za wyjątkiem odwiedzin u pacjentów w stanie terminalnym) może być:

  • osoba, która ma udokumentowane pełne szczepienie przeciwko Covid 19, lub
  • osoba, która przebyła zakażenie wirusem SARS-CoV-2 lub
  • osoba posiadająca aktualny negatywny wynik testu w kierunku SARS CoV-2.

Od 29 października wstrzymanie odwiedzin wprowadził szpital w Krośnie. Odwiedziny chorych możliwe są tylko a zgodą kierownika danego oddziału.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj