24 C
Rzeszów
piątek, 12 sierpnia, 2022

Najnowsze

Stop dla odwiedzin w szpitalach

Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie wstrzymał odwiedziny pacjentów we wszystkich swoich klinikach i oddziałach. Powodem jest zwiększona liczba zakażeń koronawirusem.

REKLAMA

– W związku z sytuacją epidemiologiczną i zapewnieniem bezpieczeństwa mającego na celu ograniczenie ryzyka transmisji koronowirusa wśród pacjentów i personelu medycznego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. od dnia 21 października 2021 r. do odwołania wstrzymuje się odwiedziny pacjentów we wszystkich Klinikach/Oddziałach KSW Nr 2 w Rzeszowie – napisała na stronie dyrekcja placówki.

Obostrzenia wprowadzają też inne placówki. Od poniedziałku – 25 października – zakaz odwiedzin obowiązuje również w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie. Wyjątkowo można odwiedzić chorego po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu, ale tylko w sytuacjach szczególnych.

W szpitalu wojewódzkim im O. Pio w Przemyślu decyzję o możliwości odwiedzin chorych podejmują każdorazowo indywidualnie kierownicy poszczególnych oddziałów.

Ustalono podstawowe zasady, które powinny być bezwzględnie przestrzegane podczas odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych, a to:

Osobą odwiedzającą (za wyjątkiem odwiedzin u pacjentów w stanie terminalnym) może być:

  • osoba, która ma udokumentowane pełne szczepienie przeciwko Covid 19, lub
  • osoba, która przebyła zakażenie wirusem SARS-CoV-2 lub
  • osoba posiadająca aktualny negatywny wynik testu w kierunku SARS CoV-2.

Od 29 października wstrzymanie odwiedzin wprowadził szpital w Krośnie. Odwiedziny chorych możliwe są tylko a zgodą kierownika danego oddziału.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie małe
24 ° C
24.1 °
22.6 °
60 %
4.6kmh
40 %
pt.
22 °
sob.
21 °
niedz.
27 °
pon.
27 °
wt.
29 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu