15 C
Rzeszów
sobota, 24 lutego, 2024

Obiad dla Bohatera. Posiłki przynosi także prezydent

REKLAMA

– Ciepły posiłek, zakupy, wykupienie recept oraz, co najważniejsze – możliwość kontaktu i rozmowy. Tak niewiele trzeba, by sprawić radość – podkreśla Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli, który osobiście włączył się do akcji „Obiad dla Bohatera podczas pandemii”.

Akcja jest ogólnopolska i działa nieprzerwanie od listopada. Objęła ona seniorów – kombatantów, którzy młodość poświecili o walkę o niepodległą Polskę. Jeśli są teraz zdani tylko na siebie, a w obawie przed zakażeniem koronawirusem wolą ograniczyć kontakty, mogą spokojnie pozostać w domu. Wszystkie potrzebne sprawy załatwią wolontariusze. Codziennie dostarczają posiłki i służą każdą inną pomocą. Także rozmową, co jest tak samo ważne – jak dobra zupa, czy kotlet. – To miło, że ktoś o nas pamięta w tych trudnych czasach – mówi pan Józef.

Akcja świetnie sprawdza się w Stalowej Woli. Zaangażowani są w nią żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od początku roku inicjatywę wspiera także Urząd Miasta z aktywnym udziałem prezydenta Stalowej Woli – Lucjusza Nadbereżnego.

– Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które ma możliwość i zaszczyt porozmawiać z Bohaterami. Oni walczyli o naszą wolność. My walczymy o ich zdrowie. Naszym obowiązkiem jest, aby choć w małym stopniu odwdzięczyć się za to, że dziś żyjemy w wolnej Polsce, możemy swobodnie uczyć się, pracować i żyć – podkreśla Lucjusz Nadbereżny, który także osobiście odwiedza emerytów.

Organizatorami i inicjatorami akcji są Fundacja „Nie zapomnij o nas” oraz Stowarzyszenie „Odra-Niemen Oddział Mazowiecki”.

Nie wszyscy kombatanci są wciąż objęci akcją, bo nie do każdego udało się dotrzeć. W celu zgłoszenia Bohaterów, którzy potrzebują wsparcia należy skontaktować się z koordynatorem Fundacji „Nie zapomnij o nas” na Podkarpaciu Krystianem Filą pod numerem: 725 995 179. Jeśli ktoś chciałby indywidualnie wesprzeć akcję, to może to uczynić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na zrzutce: https://zrzutka.pl/obiadydlabohaterow.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj