13 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Obiad dla Bohatera. Posiłki przynosi także prezydent

– Ciepły posiłek, zakupy, wykupienie recept oraz, co najważniejsze – możliwość kontaktu i rozmowy. Tak niewiele trzeba, by sprawić radość – podkreśla Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli, który osobiście włączył się do akcji „Obiad dla Bohatera podczas pandemii”.

REKLAMA

Akcja jest ogólnopolska i działa nieprzerwanie od listopada. Objęła ona seniorów – kombatantów, którzy młodość poświecili o walkę o niepodległą Polskę. Jeśli są teraz zdani tylko na siebie, a w obawie przed zakażeniem koronawirusem wolą ograniczyć kontakty, mogą spokojnie pozostać w domu. Wszystkie potrzebne sprawy załatwią wolontariusze. Codziennie dostarczają posiłki i służą każdą inną pomocą. Także rozmową, co jest tak samo ważne – jak dobra zupa, czy kotlet. – To miło, że ktoś o nas pamięta w tych trudnych czasach – mówi pan Józef.

Akcja świetnie sprawdza się w Stalowej Woli. Zaangażowani są w nią żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od początku roku inicjatywę wspiera także Urząd Miasta z aktywnym udziałem prezydenta Stalowej Woli – Lucjusza Nadbereżnego.

CZYTAJ TEŻ:  Bomba wypędziła ludzi z domów

– Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które ma możliwość i zaszczyt porozmawiać z Bohaterami. Oni walczyli o naszą wolność. My walczymy o ich zdrowie. Naszym obowiązkiem jest, aby choć w małym stopniu odwdzięczyć się za to, że dziś żyjemy w wolnej Polsce, możemy swobodnie uczyć się, pracować i żyć – podkreśla Lucjusz Nadbereżny, który także osobiście odwiedza emerytów.

Organizatorami i inicjatorami akcji są Fundacja „Nie zapomnij o nas” oraz Stowarzyszenie „Odra-Niemen Oddział Mazowiecki”.

Nie wszyscy kombatanci są wciąż objęci akcją, bo nie do każdego udało się dotrzeć. W celu zgłoszenia Bohaterów, którzy potrzebują wsparcia należy skontaktować się z koordynatorem Fundacji „Nie zapomnij o nas” na Podkarpaciu Krystianem Filą pod numerem: 725 995 179. Jeśli ktoś chciałby indywidualnie wesprzeć akcję, to może to uczynić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na zrzutce: https://zrzutka.pl/obiadydlabohaterow.

CZYTAJ TEŻ:  Czołówka przez zasłabnięcie

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13 ° C
13.8 °
11.9 °
65 %
2.1kmh
0 %
śr.
12 °
czw.
16 °
pt.
16 °
sob.
13 °
niedz.
13 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu