16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Deficyt w śmieciach. Stawki jednak najniższe w Polsce

REKLAMA

Stalowa Wola może pochwalić się najniższymi opłatami za wywóz śmieci w Polsce. To 13 zł za osobę. Okazuje się, że mieszkańcy dopłacają do interesu w inny sposób.

Wywóz śmieci w Stalowej Woli się nie bilansuje. Z pieniędzy, które zbiera się opłaty nie można sfinansować kosztu wywozu odpadów. Dlatego za 2021 r. powstał deficyt 8,5 mln zł, który miasto musi pokryć z własnych środków. Wiadomo jednak, że miasto swoich pieniędzy nie posiada. To pieniądze podatników. Zatem jeśli dołoży do śmieci, zabraknie pieniędzy na coś innego.

Jesienią radni będą zastanawiać się nad problemem śmieciowym. To może oznaczać podwyżki, choć prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny bardzo by ich nie chciał. Z pewnością mieszkańcy także.

Na tle innych miast Stalowa Wola odbiega stawkami. Dla przykładu minimalne stawki za segregowane odpady w innych miastach wynoszą:

– w Rzeszowie 27 zł,

– w Tarnobrzegu – 26 zł.

– w Przemyślu – 33 zł

– w Przeworsku – 25 zł.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj