20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Podstępny sprzedawca. Tak kantował swoją firmę

REKLAMA

27-letni sprzedawca ze sklepu z wyposażeniem wnętrz w Mielcu postanowił sobie nielegalnie dorobić. Wymyślił sprytny sposób.

Mężczyzna przechwytywał paragony klientów. Niektórzy w ogóle ich nie brali. Sprzedawca robił natomiast z nich użytek. Na ich podstawie dokonywał zwrotu towaru. Pieniądze inkasował dla siebie.

W końcu w kasie zrobiło się manko. Sklep zauważył braki w towarze i gotówce. Zrobiono wewnętrzne śledztwo. Powiązano zdarzenia z tym, co nagrały kamery monitoringu. Na filmikach z kamer był tylko jeden „aktor”. Oszustem okazał się członek zespołu.

Pracodawca powiadomił policję. Straty sklep oszacował na 600 zł. Podejrzany 27-latek myślał, że nikt się nie połapie. Był zaskoczony, że sprawy wzięły inny obrót i w końcu dosięgła go ręka sprawiedliwości. Na razie został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

– Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia – informuje podkomisarz Urszula Chmura, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Za oszustwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj