10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Sprzedawał skórę niedźwiedzia. Grozi za to nawet 5 lat

REKLAMA

Mieszkaniec Jarosławia wpakował się w kłopoty przez skórę niedźwiedzia. Próbował ją sprzedać na portalu aukcyjnym. Na ogłoszenie odpowiedzieli policjanci. Skóra trafiła na komendę razem z właścicielem.

Niedźwiedź to okaz chroniony przepisami międzynarodowej Konwencji Waszyngtońskiej CITES, którą Polska podpisała 30 lat temu. Konwencja zabrania nie tylko przewozu przez granicę, ale także handlu towarami, wytworzonymi ze zwierząt zagrożonych gatunków. Obrót nimi wymaga uzyskania zgody ministra środowiska, ale to i tak pod pewnymi warunkami.

W zasadzie legalny handel takimi towarami jest niemożliwy. Zgody nie trzeba tylko na produkty wytworzone sprzed 1 czerwca 1947 r., ale to my musimy udowodnić, że dany przedmiot pochodzi z wcześniejszego okresu – np. opinią rzeczoznawcy, albo dokumentami zakupu, itp.

28-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego usłyszał już zarzuty. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za naruszenie przepisów CITES grozi nawet do 5 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj