23.9 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Zobacz, co wywęszył spaniel Brus. Przemytnicy znów płakali

REKLAMA

Z takim nosem i charakterem rodzi się nie każdy psiak. Brus pod tym względem jest wyjątkowy. Dlatego służy w Podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej. Na jego widok drżą przemytnicy.

Brus to rezolutny springer spaniel angielski.Pomaga chronić granicę na Podkarpaciu przed zalewem nielegalnych papierosów ze Wschodu. A teraz przemytnicy jeszcze bardziej próbują wykorzystać trudny czas związany z wojną na Ukrainie. Liczą, że kontrole graniczne są mniej rygorystyczne. Nic z tego. Mundurowi rutynowo wykonują swoje zadanie. Mają wiernego i skutecznego pomocnika na czterech łapach, który przyczynia się do wielu sukcesów.

Brus teraz znów się spisał. Jednego dnia w punkcie granicznym w Korczowej w powiecie jarosławskim udaremnił przemyt 745 paczek papierosów z Ukrainy. Kontrabanda była ukryta w samochodach. Czujny piesek szybko wywęszył skrytki. Jedną z nich odkrył za zderzakiem. Wystarczyło go odkręcić, aby znaleźć w podłużnicach busa upchane paczki.

Kierowcy przewożący nielegalny towar zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 7,5 tys. i 6 tys. złotych.

Od początku tego roku funkcjonariusze podkarpackiej KAS udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu 2,5 mln sztuk papierosów.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj