0.9 C
Rzeszów
czwartek, 7 grudnia, 2023

Zobacz, co wywęszył spaniel Brus. Przemytnicy znów płakali

REKLAMA

Z takim nosem i charakterem rodzi się nie każdy psiak. Brus pod tym względem jest wyjątkowy. Dlatego służy w Podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej. Na jego widok drżą przemytnicy.

Brus to rezolutny springer spaniel angielski.Pomaga chronić granicę na Podkarpaciu przed zalewem nielegalnych papierosów ze Wschodu. A teraz przemytnicy jeszcze bardziej próbują wykorzystać trudny czas związany z wojną na Ukrainie. Liczą, że kontrole graniczne są mniej rygorystyczne. Nic z tego. Mundurowi rutynowo wykonują swoje zadanie. Mają wiernego i skutecznego pomocnika na czterech łapach, który przyczynia się do wielu sukcesów.

Brus teraz znów się spisał. Jednego dnia w punkcie granicznym w Korczowej w powiecie jarosławskim udaremnił przemyt 745 paczek papierosów z Ukrainy. Kontrabanda była ukryta w samochodach. Czujny piesek szybko wywęszył skrytki. Jedną z nich odkrył za zderzakiem. Wystarczyło go odkręcić, aby znaleźć w podłużnicach busa upchane paczki.

Kierowcy przewożący nielegalny towar zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 7,5 tys. i 6 tys. złotych.

Od początku tego roku funkcjonariusze podkarpackiej KAS udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu 2,5 mln sztuk papierosów.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj