24 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Panie prezydencie… Mieszkańcy mówią o potrzebach osiedli

REKLAMA

Czego chcą mieszkańcy osiedli? Jakie są ich potrzeby i oczekiwania dotyczące swojego miejsca zamieszkania? To pytanie, które wielu z nas zadaje sobie na co dzień. Dlatego spotkania z prezydentem miasta stanowią niezwykłą okazję do zwrócenia uwagi na palące problemy i szansę nakłonienia urzędników do poszukiwania rozwiązań.

W ramach cyklu #RzeszówToMy, mieszkańcy osiedli Pobitno, Wilkowyja i Załęże mieli możliwość przedstawienia swoich potrzeb i obaw podczas spotkania z prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem. To ważne wydarzenie, które umożliwiło bezpośrednią interakcję z władzami miasta i otworzyło drogę do dyskusji na temat rozwoju lokalnych społeczności.

Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów przy ulicy Bałtyckiej 33 i rozpoczęło się od prezentacji filmowej, przedstawiającej ukończone i aktualnie realizowane zadania w Rzeszowie.

Podczas spotkania poruszono ważne tematy dotyczące rozwiązań komunikacyjnych, mających na celu zmniejszenie natężenia ruchu na osiedlach i ułatwienie dojazdów. W szczególności omówiono projekt Wisłokostrady, który ma odciążyć rondo Pobitno oraz drogi prowadzące do niego. Prezydent podkreślił również znaczenie zabezpieczenia terenów zielonych, takich jak Kopiec Konfederatów Barskich.

Mieszkańcy Osiedla Wilkowyja wyrazili zainteresowanie budową zawrotki, ułatwiającej dojazd do szkoły. Po dyskusji wszyscy zgodzili się, że decyzję w tej sprawie warto odłożyć do czasu wybudowania Wisłokostrady i zbadania natężenia ruchu po jej otwarciu. Omówiono również planowany remont sal lekcyjnych i świetlicy w Szkole Podstawowej nr 12, który zostanie wykonany przez partnera miasta, firmę Leroy Merlin.

Dotycząc osiedla Załęże, poruszono tematy związane z przebudową ulic, budową chodników, wiat przystankowych oraz planem stworzenia przestrzeni rekreacyjnej w Lesie Dębina. Prezydent Fijołek zapowiedział współpracę z Nadleśnictwem Głogów w celu stworzenia parku leśnego i ścieżki dydaktycznej na osiedlu Załęże.

Podczas spotkania omówiono również przebudowę stadionu Korony Rzeszów, który przeszedł generalny remont. Łącznie na inwestycje na tych trzech osiedlach przeznaczono ponad 17 milionów złotych.

Kolejne spotkania po wakacjach.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj