16.1 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Spór o drzewa przy Dominikańskiej. Urzędnicy najpierw dali zgodę, a potem chcieli zatrzymać wycinkę

REKLAMA

Z jeden strony – rozwój budownictwa i prawo dysponowania swoją własnością, a z drugiej – szeroko pojęta ekologia. Niekiedy trudno pogodzić jedno z drugim i wtedy wybucha gorący spór. Tak jest w przypadku drzew przy Dominikańskiej w Rzeszowie. Choć ich już nie ma, pozostało wielkie zamieszanie.

O co chodzi z drzewami przy Dominikańskiej w Rzeszowie? W mieście o sprawie zrobiło się głośno, bo deweloper wyciął je ze swojej działki, choć na miejscu była policja i urzędnicy, którzy prosili pilarzy, aby się powstrzymali.

Wszystko dlatego, że zgoda na wycinkę, która została wydana jeszcze za poprzedniego prezydenta miasta – według urzędników – nie jest ostateczna.

Ratusz w odpowiedzi na różne nieprawdziwe informacje, przedstawił chronologię wydarzeń. Jak wynika z tych informacji, zgoda na wycinkę została wydana 29 października 2020 roku, czyli jeszcze za urzędowania poprzedniego prezydenta. Swój sprzeciw wobec decyzji o wycince zgłosiła Fundacja Będzie Dziko, która 11 października tego roku – po uzupełnieniu brakujących dokumentów – została uznana za stronę postępowania.

Urząd próbował – oficjalnie – powiadomić o tym dewelopera, ale ten nie odebrał korespondencji. – W sobotę od godz. 7 rano wycinka została przeprowadzona przez dewelopera w asyście wynajętej ochrony. Deweloperowi została naliczona zgodnie z przepisami prawa opłata za wycinkę w wysokości ponad 100 000 zł – informuje Ratusz.

Urzędnicy zaznaczają, że obecnie zmienia się polityka Urzędu Miasta Rzeszowa, względem wydawania pozwoleń na wycinkę drzew.

– Wprowadzamy większy rygor w tym zakresie. Wszystkie wnioski o wycince trafiają na biurko prezydenta, który wraz z pracownikami szczegółowo analizuje te wnioski – zaznaczają urzędnicy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj