1.2 C
Rzeszów
poniedziałek, 5 grudnia, 2022

Najnowsze

Spór o drzewa przy Dominikańskiej. Urzędnicy najpierw dali zgodę, a potem chcieli zatrzymać wycinkę

Z jeden strony – rozwój budownictwa i prawo dysponowania swoją własnością, a z drugiej – szeroko pojęta ekologia. Niekiedy trudno pogodzić jedno z drugim i wtedy wybucha gorący spór. Tak jest w przypadku drzew przy Dominikańskiej w Rzeszowie. Choć ich już nie ma, pozostało wielkie zamieszanie.

REKLAMA

O co chodzi z drzewami przy Dominikańskiej w Rzeszowie? W mieście o sprawie zrobiło się głośno, bo deweloper wyciął je ze swojej działki, choć na miejscu była policja i urzędnicy, którzy prosili pilarzy, aby się powstrzymali.

Wszystko dlatego, że zgoda na wycinkę, która została wydana jeszcze za poprzedniego prezydenta miasta – według urzędników – nie jest ostateczna.

Ratusz w odpowiedzi na różne nieprawdziwe informacje, przedstawił chronologię wydarzeń. Jak wynika z tych informacji, zgoda na wycinkę została wydana 29 października 2020 roku, czyli jeszcze za urzędowania poprzedniego prezydenta. Swój sprzeciw wobec decyzji o wycince zgłosiła Fundacja Będzie Dziko, która 11 października tego roku – po uzupełnieniu brakujących dokumentów – została uznana za stronę postępowania.

CZYTAJ TEŻ:  Przez podpalacza stracili gospodarstwo

Urząd próbował – oficjalnie – powiadomić o tym dewelopera, ale ten nie odebrał korespondencji. – W sobotę od godz. 7 rano wycinka została przeprowadzona przez dewelopera w asyście wynajętej ochrony. Deweloperowi została naliczona zgodnie z przepisami prawa opłata za wycinkę w wysokości ponad 100 000 zł – informuje Ratusz.

Urzędnicy zaznaczają, że obecnie zmienia się polityka Urzędu Miasta Rzeszowa, względem wydawania pozwoleń na wycinkę drzew.

– Wprowadzamy większy rygor w tym zakresie. Wszystkie wnioski o wycince trafiają na biurko prezydenta, który wraz z pracownikami szczegółowo analizuje te wnioski – zaznaczają urzędnicy.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
1.2 ° C
2.2 °
-0.2 °
92 %
6.2kmh
100 %
pon.
7 °
wt.
7 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu