28.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Droga czy ogródki? Sesja Rady przerwana przez brak maseczki posła Grzegorza Brauna

REKLAMA

Zamiast o ogródki, był spór o maseczki. Radni Rzeszowa zwołali nadzwyczajną sesję, poświęconą sprawie działkowców ze Staromieścia. A chodzi o drogę, która ma biec przez środek ich ogródków. Ludzie protestują i o pomoc zwrócili się do kandydatów na prezydenta. Grzegorz Brauna zareagował poselską interwencją w Ratuszu. Przyszedł na środową sesję i mimo apeli nie założył maseczki. Po krótkiej dyskusji przewodniczący rady odłożył obrady na inny termin.

Decyzja o budowie drogi podjęta została jeszcze przez poprzedniego prezydenta Tadeusza Ferenca. Chodzi o prawie 700-metrowy odcinek, który będzie przebiegał przez środek rodzinnych ogródków im. Szafera na osiedlu Staromieście. Około 10 działek, spośród ponad 200 będzie musiało zostać zlikwidowanych, a dla niektórych działkowców – zazwyczaj starszych osób mieszkających w blokach – ten kawałek ziemi to całe życie. – Uprawiam ogródek od 50 lat, teraz wszystko nam odbiorą… – żali się pani Stanisława.

Ogordki Szefera

1300 podpisów w obronie ogródków

Działkowcy ubolewają, że dotychczas nikt się z nimi nie liczył. Miasto podjęło szybkie kroki stosując specustawę, którą wykorzystuje się do dużych inwestycji jak autostrady. Zainwestowało już sporo miejskich pieniędzy w opracowanie dokumentacji i ogłoszenie przetargu.

Działkowcy przekonują, że droga to początek ich kłopotów. Obawiają się, że ich ogródki w końcu przejmie deweloper i postawi bloki. Mieszkańcy w trzy dni zebrali ponad 1300 podpisów pod petycją w obronie ich skrawka zieleni. Zwrócili się o pomoc do kandydatów na prezydenta. Na ich apele odpowiedziała Ewa Leniart, która przyznała, że stała się rzecz trudna i będzie wielką stratą nie tylko dla działkowców, ale również dla mieszkańców tej części Rzeszowa.

Konferencja prasowa Ewy Leniart

Opublikowany przez Ewę Leniart Środa, 19 maja 2021

– Inwestycja nie jest w tym miejscu uzasadniona, bo służy skomunikowaniu dwóch osiedli, które dostęp do drogi już mają. Dlatego na moją prośbę, klub radnych PiS, zorganizował nadzwyczajną sesję, aby pokazać w jaki sposób dotychczas polityka miasta była prowadzona w stosunku do działkowców – powiedziała Ewa Leniart.

Z działkowcami spotkał się także Grzegorz Braun. Złożył w tej sprawie interwencje poselską i jak się pochwalił na Facebooku przyniosła ona skutki. – Na nadzwyczajnej sesji rady Miasta Rzeszowa radni zajmą się sprawą – pisał.

Spór o maseczkę posła Brauna

W środę, 19 maja zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta, ale dyskusji o ogródkach nie było. Zamiast niej spierano się o to, że zaproszony na obrady Grzegorz Braun nie założył w sali maseczki. Mimo apeli, poseł twardo stał przy swoim.

Przewodniczący rady – Andrzej Dec postanowił przenieść sesję na piątek. Potem spotkał się przed Ratuszem z grupą protestujących działkowców z transparentami. – Państwa protest już do wszystkich możliwych instancji dotarł i nie mam wątpliwości, że ta uchwała zostanie przyjęta – zapewnił Andrzej Dec. Dodał, że uchwała będzie dotyczyć upoważnienia prezydenta do wstrzymania inwestycji.

Rodzinne Ogródki Działkowe im. Szafera

Moja interwencja poselska w sprawie działkowców z Rodzinnych Ogródków Działkowych im. Szafera przynosi wyczekiwane skutki. Na nadzwyczajnej sesji rady Miasta Rzeszowa radni zajmą się tą sprawą już dzisiaj o godz. 16:00. #GrzegorzBraun #GrzegorzBraun2021 #NowyImpuls #dlaRzeszowa 🇵🇱

Opublikowany przez Grzegorz Braun Wtorek, 18 maja 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj