14 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Tony śniegu z dachem runęły na zwierzęta. Padło kilka krów

REKLAMA

Ze śniegiem nie ma żartów. Ciężkie zwały na dachach stanowią ogromne zagrożenie. We wsi Lipiny pod Dębicą doszło do katastrofy w oborze. Padło 6 krów.

17 grudnia dosypało śniegu. Ciężar na dachu obory stał się jeszcze większy. Stara konstrukcja nie wytrzymała takiego obciążenia i zwaliła się z wielkim hukiem.

W budynku gospodarz trzymał stado krów. Zwierzęta wyczuły zagrożenie i wydawały z siebie rozpaczliwy ryk. Ale nic nie były w stanie zrobić. Nagle zaczęły je bombardować kawałki drewnianych belek i połamane dachówki z eternitu. Konstrukcja runęła do środka razem ze zwałami zmrożonego śniegu.

5 krów padło natychmiast, kolejna po kilku chwilach.

Na pomoc zwierzętom ruszyli strażacy. Część udało się ocalić i przenieść do innego budynku. W sumie w zawalonej oborze przebywało 11 krów i koń.

O zdarzeniu został poinformowany nadzór budowlany.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj