-0.6 C
Rzeszów
wtorek, 18 stycznia, 2022

Najnowsze

Śmietnik w lesie. Zostawili go ekolodzy?

Czy tak ma wyglądać las?! Lasy Państwowe opublikowały w zdjęcia wykonane na terenie Nadleśnictwa Stuposiany. Istny śmietnik! Widać stary materac, puszki, wiadra, kartony, panele słoneczne… „Zdjęcia zrobione w obozie Kolektywu Wilczyce” – piszą w komentarzu leśnicy.

REKLAMA

Kolektyw Wilczyce od wielu miesięcy protestuje przeciwko wycince w Puszczy karpackiej. Zamieścił swoją odpowiedź: „Kiedy nasz cel zostanie osiągnięty, a wydzielenie objęte należytą ochroną zabierzemy się z niego razem ze wszystkim co do tego lasu wnieśliśmy na potrzeby protestu, zostawiając las tak bliski takiemu jakim go zastaliśmy jak to tylko możliwe” – napisały w sowim poście Wilczyce.

– Mówiąc wprost – jeśli ktoś takie rzeczy pozostawia, gromadzi lub wyrzuca do lasu – to jest to zaśmiecanie.Zaśmiecanie jest czynem nagannym i zabronionym (art. 145 KW, art. 30 ust. 1 pkt. 2 uol), a przede wszystkim jest to zwyczajowo niewłaściwe – stwierdzają leśnicy.

Post leśników:

ℹ Zaproszenie ℹ Lasy Państwowe zapraszają do lasu. Las to piękny ekosystem składający się z: drzew, krzewów, roślin runa…

Opublikowany przez Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe Poniedziałek, 11 października 2021

Post kolektywu Wilczyce:

W niedawnym wymierzonym w nas poście nadleśnictwa Stuposiany pada litania rzeczy nie będących elementem ekosystemu…

Opublikowany przez Wilczyce Wtorek, 12 października 2021
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
-0.6 ° C
0.5 °
-1.5 °
75 %
2.2kmh
75 %
wt.
-0 °
śr.
2 °
czw.
-1 °
pt.
-2 °
sob.
-3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu