13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Śmietnik w lesie. Zostawili go ekolodzy?

REKLAMA

Czy tak ma wyglądać las?! Lasy Państwowe opublikowały w zdjęcia wykonane na terenie Nadleśnictwa Stuposiany. Istny śmietnik! Widać stary materac, puszki, wiadra, kartony, panele słoneczne… „Zdjęcia zrobione w obozie Kolektywu Wilczyce” – piszą w komentarzu leśnicy.

Kolektyw Wilczyce od wielu miesięcy protestuje przeciwko wycince w Puszczy karpackiej. Zamieścił swoją odpowiedź: „Kiedy nasz cel zostanie osiągnięty, a wydzielenie objęte należytą ochroną zabierzemy się z niego razem ze wszystkim co do tego lasu wnieśliśmy na potrzeby protestu, zostawiając las tak bliski takiemu jakim go zastaliśmy jak to tylko możliwe” – napisały w sowim poście Wilczyce.

– Mówiąc wprost – jeśli ktoś takie rzeczy pozostawia, gromadzi lub wyrzuca do lasu – to jest to zaśmiecanie.Zaśmiecanie jest czynem nagannym i zabronionym (art. 145 KW, art. 30 ust. 1 pkt. 2 uol), a przede wszystkim jest to zwyczajowo niewłaściwe – stwierdzają leśnicy.

Post leśników:

ℹ Zaproszenie ℹ Lasy Państwowe zapraszają do lasu. Las to piękny ekosystem składający się z: drzew, krzewów, roślin runa…

Opublikowany przez Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe Poniedziałek, 11 października 2021

Post kolektywu Wilczyce:

W niedawnym wymierzonym w nas poście nadleśnictwa Stuposiany pada litania rzeczy nie będących elementem ekosystemu…

Opublikowany przez Wilczyce Wtorek, 12 października 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj