13 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Śmierć w Zakładzie Karnym. Nie żyje strażnik

Ta sprawa jest bardzo tajemnicza. Prokuratura, zasłaniając się dobrem śledztwa, odmawia podania szczegółów. Wiadomo jedynie, że nie żyje 43-letni funkcjonariusz służby więziennej. Zginął od postrzału z broni palnej.

REKLAMA

Do tragedii doszło we wtorek w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Ani policja, ani prokuratura nie informowały w oficjalnych komunikatach o tym zdarzeniu. W piątek sprawę ujawniły Super Nowości.

Na razie wiadomo niewiele. Z nieoficjalnych ustaleń mediów wynika jedynie, że mężczyzna był zbrojmistrzem. W pracy odpowiadał za broń wydawaną strażnikom. Był bardzo doświadczonym funkcjonariuszem – w Służbie Więziennej od 2003 r.

Sprawę wyjaśnia prokuratura. Prowadzone jest postępowanie dotyczące nieumyślnego spowodowania śmierci. To wstępna kwalifikacja prawna, pozwalająca śledczym podjąć czynności zmierzające do ustalenia, co faktycznie się wydarzyło i czy do tragedii ktoś się nie przyczynił.

CZYTAJ TEŻ:  Bomba wypędziła ludzi z domów

Śledztwo prowadzone jest obecnie w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie. Wszczęła je Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszowa, ale prawdopodobnie będzie przejęte przez Prokuraturę Okręgową.

Znane są wstępne wyniki sekcji zwłok. Według prokuratury, ujawniono w okolicach prawej skroni ranę wlotową i jedną wylotową.

Prokuratura na razie nie określa, czy do tragedii doszło w wyniku wypadku, samobójstwa, czy był udział osób trzecich. Wszystkie wątki sprawy są wyjaśniane.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13 ° C
13.8 °
11.9 °
65 %
2.1kmh
0 %
śr.
12 °
czw.
16 °
pt.
16 °
sob.
13 °
niedz.
13 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu