21.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Śmierć w Zakładzie Karnym. Nie żyje strażnik

REKLAMA

Ta sprawa jest bardzo tajemnicza. Prokuratura, zasłaniając się dobrem śledztwa, odmawia podania szczegółów. Wiadomo jedynie, że nie żyje 43-letni funkcjonariusz służby więziennej. Zginął od postrzału z broni palnej.

Do tragedii doszło we wtorek w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Ani policja, ani prokuratura nie informowały w oficjalnych komunikatach o tym zdarzeniu. W piątek sprawę ujawniły Super Nowości.

Na razie wiadomo niewiele. Z nieoficjalnych ustaleń mediów wynika jedynie, że mężczyzna był zbrojmistrzem. W pracy odpowiadał za broń wydawaną strażnikom. Był bardzo doświadczonym funkcjonariuszem – w Służbie Więziennej od 2003 r.

Sprawę wyjaśnia prokuratura. Prowadzone jest postępowanie dotyczące nieumyślnego spowodowania śmierci. To wstępna kwalifikacja prawna, pozwalająca śledczym podjąć czynności zmierzające do ustalenia, co faktycznie się wydarzyło i czy do tragedii ktoś się nie przyczynił.

Śledztwo prowadzone jest obecnie w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie. Wszczęła je Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszowa, ale prawdopodobnie będzie przejęte przez Prokuraturę Okręgową.

Znane są wstępne wyniki sekcji zwłok. Według prokuratury, ujawniono w okolicach prawej skroni ranę wlotową i jedną wylotową.

Prokuratura na razie nie określa, czy do tragedii doszło w wyniku wypadku, samobójstwa, czy był udział osób trzecich. Wszystkie wątki sprawy są wyjaśniane.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj