14 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Śmierć Piotra w Albigowej. Aresztowano 3 osoby

REKLAMA

Spotkanie grupy znajomych zakończyło się wielkim dramatem w dzień Wszystkich Świętych w Albigowej pod Łańcutem. Wypowiedziane po alkoholu opinie na temat kobiet, doprowadziły do szału jednego z biesiadników. Doszło do rękoczynów. Choć 26-latek wygrał bitwę na pięści, nie ustawał w zadawaniu ciosów ofierze, która bez ruchu leżała pod stołem. Potem „bokser” wywlókł z mieszkania nieprzytomnego Piotra i porzucił na klatce, aby tam skonał.

Grupa znajomych postanowiła świętować przy kieliszku. Spotkanie urządzili w mieszkaniu w bloku w Albigowej. Z ustaleń śledczych wynika, że z ofiarą Piotrem B. (†37 l.), mieszkańcem Wysokiej, wspólnie biesiadowali: Zofia M. (47 l.) z Kraczkowej oraz miejscowi: Adrian S. (26 l.) i jego brat Dariusz S. (37 l.).

Od słów do rękoczynów

W trakcie imprezy doszło do nieporozumienia pomiędzy Adrianem a Piotrem, który miał rzekomo obrazić byłą, jak i obecną partnerkę Adriana.

– Między mężczyznami doszło do przepychanki, a następnie zaczęli zadawać sobie wzajemnie uderzenia. Adrian S. zdobył przewagę nad Piotrem B., który w wyniku zadawanych mu uderzeń upadł na podłogę. Wówczas Adrian zaczął kopać i uderzać pięścią ofiarę po całym ciele, a w szczególności w tułów – mówi Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Według śledczych, ilość zadawanych uderzeń, a zwłaszcza kopnięć była znaczna i w ich efekcie Piotr B. nie podniósł się już z podłogi. Leżał bezwładnie, wydając jedynie niezrozumiałe odgłosy. Jego twarz zalała się krwią. Nikt się tym jednak nie przejął.

– Całą tą sytuację, jak i zachowanie Adriana S. obserwowali pozostali uczestnicy spotkania. Wymienieni jednak nie zareagowali – zaznacza prokurator Ciechanowski. Jak dodaje, w tym czasie do mieszkania wróciła również siostra Adriana S. – Mariola L. (32 l.), mieszkanka Albigowej.

Siostra kazała posprzątać mieszkanie

Mariola zdenerwowała się panującym w środku bałaganem. Zażądała od towarzystwa, aby zrobili porządek i wyprowadzili leżącego na podłodze kompana.

Adrian S. posłuchał siostry. Chwycił ofiarę pod ramiona i w ten sposób wyciągnął go na korytarz, a następnie z półpiętra parteru, po schodach, przeciągnął pod drzwi prowadzące do wyjścia z klatki schodowej, gdzie go pozostawił. Pomimo opisanej sytuacji Adrian S., po przebraniu się, wyszedł wspólnie z Zofią M. na spacer, zaś jego siostra i brat pozostali w mieszkaniu.

Śmierć Piotra w Albigowej. Aresztowano 3 osoby

W końcu Mariola L. przekazała policji anonimową wiadomość, że w korytarzu bloku leży mężczyzna, który prawdopodobnie nie żyje. Przybyli na miejsce policjanci, a następnie ratownicy medyczni podjęli akcję ratowniczą, lecz bez skutku. Piotr B. zmarł.

Wkrótce zatrzymano uczestników biesiady. W Prokuraturze Rejonowej w Łańcucie Adrianowi S. postawiono zarzut spowodowania u Piotra B. śmiertelnych obrażeń, które skutkowały śmiercią ofiary. Za to przestępstwo grozi nawet dożywotnie więzienie. Mężczyzna został aresztowany na okres 3 miesięcy.

Do aresztu trafili także współbiesiadnicy: Dariusz S. i Zofia M. Oboje będą odpowiadać za nieudzielenie pomocy ofierze. Taki sam zarzut usłyszała także Mariola L., wobec której zastosowano dozór policji. Całej trójce grozi do 3 lat więzienia.

– Podejrzany przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia – zaznacza prokurator Ciechanowski.

Śmierć Piotra w Albigowej. Aresztowano 3 osoby: Mieszkańcy są w szoku

Mieszkańcy Albigowej poruszeni są tragedią. Opowiadają, że tragicznie zmarły Piotr mieszkał z matką i był kawalerem. – Nikomu nie wadził. To straszne, że spotkała go tak okrutna śmierć. Straszne jest także to, że tyle osób pozwoliło mu skonać i nic nie zrobiło. Gdyby ktoś się zreflektował i w porę wezwał pogotowie, to może byłaby szansa, aby go uratować – słyszymy.

Najbliżsi sąsiedzi nie chcą wypowiadać się na temat zdarzenia. – Adrian S. jest młodym ojcem, gdzieś dorywczo pracował. Jedno jest pewne. Gdyby nie alkohol, to pewnie tej tragedii by nie było – mówią osoby z osiedla.

Zobacz też:

Śmierć Piotra w Albigowej. Aresztowano 3 osoby – komunikat prokuratury

Śmierć podczas policyjnej interwencji. Śledczy mają kluczowe opinie

Atak z nożem przed blokiem w Nowej Sarzynie

Tragedia w zakładzie w Gorzycach. Zginął 37-latek

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj