1.5 C
Rzeszów
sobota, 2 grudnia, 2023

Tragiczny finał poszukiwań grzybiarza. Co się wydarzyło w markuszowskim lesie? NOWE FAKTY

REKLAMA

Paweł T. (†50 l.) poszedł na grzyby do pobliskiego lasu w Markuszowej w powiecie strzyżowskim i nie wrócił. Finał poszukiwań okazał się tragiczny. Sprawa jest tajemnicza. Mężczyzna został znaleziony bez ubrania. Nie miał żadnych widocznych obrażeń. Dlaczego zmarł?

Mężczyzna bardzo lubił leśne spacery. Rano w sobotę 1 października wybrał się do zagajników położnych na wzgórzach w okolicy Markuszowej koło Strzyżowa. Wszyscy z okolicy właśnie tu przyjeżdżają na poszukiwania borowików, podgrzybków, czy koźlarzy.

Mężczyzna dobrze znał okolicę. Pochodził z sąsiedniej wsi Tułkowice. Był kawalerem, mieszkał z matką. Kiedy długo nie wracał rodzina zaczęła się niepokoić. W końcu zgłosiła zaginięcie.

Ruszyła akcja poszukiwawcza. Udział w niej wzięli policjanci, druhowie OSP, specjalna Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza Legion Gerarda, także wiele innych osób, które chciały pomóc. Następnego dnia, w niedzielę nastąpił przełom.

– Podczas przeszukiwania jednego z sektorów jedna z tak zwanych szybkich trójek, która dowodził członek naszej grupy odnalazła ciało zaginionego mężczyzny. Niestety, na pomoc było już za późno – relacjonują ratownicy z Legionu Gerarda.

Ciało zabezpieczyła policja. Okazało się, że zostało znalezione w okolicach miejscowości Pietrusza Wola. To teren powiatu krośnieńskiego, dlatego to Prokuratura Rejonowa w Krośnie zajmuje się wyjaśnianiem sprawy.

Śledczy zlecili przeprowadzenie sekcji zwłok. Jak dowiedzieliśmy się w prokuraturze, sekcja wykazała, że przyczyną śmierci było wychłodzenie organizmu. To wstępna opinia. Zlecono dodatkowe badania.

Mężczyzna był pozbawiony ubrania. Miał na sobie jedynie slipy. Nie wiadomo jak i dlaczego stracił odzież. 50-latek nie miał żadnych widocznych obrażeń.

– Dla nas ta sprawa jest tajemnicza. Liczymy na to, że zostanie dobrze zbadana i wyjaśniona – mówią mieszkańcy rodzinnej miejscowości Pawła T.

📆 W sobotę (01.10.2022) nasza Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza została zadysponowana do poszukiwań zaginionego 50-latka w…

Opublikowany przez Legion Gerarda – Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza Poniedziałek, 3 października 2022

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj