20 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Tragiczny finał poszukiwań grzybiarza. Co się wydarzyło w markuszowskim lesie? NOWE FAKTY

REKLAMA

Paweł T. (†50 l.) poszedł na grzyby do pobliskiego lasu w Markuszowej w powiecie strzyżowskim i nie wrócił. Finał poszukiwań okazał się tragiczny. Sprawa jest tajemnicza. Mężczyzna został znaleziony bez ubrania. Nie miał żadnych widocznych obrażeń. Dlaczego zmarł?

Mężczyzna bardzo lubił leśne spacery. Rano w sobotę 1 października wybrał się do zagajników położnych na wzgórzach w okolicy Markuszowej koło Strzyżowa. Wszyscy z okolicy właśnie tu przyjeżdżają na poszukiwania borowików, podgrzybków, czy koźlarzy.

Mężczyzna dobrze znał okolicę. Pochodził z sąsiedniej wsi Tułkowice. Był kawalerem, mieszkał z matką. Kiedy długo nie wracał rodzina zaczęła się niepokoić. W końcu zgłosiła zaginięcie.

Ruszyła akcja poszukiwawcza. Udział w niej wzięli policjanci, druhowie OSP, specjalna Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza Legion Gerarda, także wiele innych osób, które chciały pomóc. Następnego dnia, w niedzielę nastąpił przełom.

– Podczas przeszukiwania jednego z sektorów jedna z tak zwanych szybkich trójek, która dowodził członek naszej grupy odnalazła ciało zaginionego mężczyzny. Niestety, na pomoc było już za późno – relacjonują ratownicy z Legionu Gerarda.

Ciało zabezpieczyła policja. Okazało się, że zostało znalezione w okolicach miejscowości Pietrusza Wola. To teren powiatu krośnieńskiego, dlatego to Prokuratura Rejonowa w Krośnie zajmuje się wyjaśnianiem sprawy.

Śledczy zlecili przeprowadzenie sekcji zwłok. Jak dowiedzieliśmy się w prokuraturze, sekcja wykazała, że przyczyną śmierci było wychłodzenie organizmu. To wstępna opinia. Zlecono dodatkowe badania.

Mężczyzna był pozbawiony ubrania. Miał na sobie jedynie slipy. Nie wiadomo jak i dlaczego stracił odzież. 50-latek nie miał żadnych widocznych obrażeń.

– Dla nas ta sprawa jest tajemnicza. Liczymy na to, że zostanie dobrze zbadana i wyjaśniona – mówią mieszkańcy rodzinnej miejscowości Pawła T.

📆 W sobotę (01.10.2022) nasza Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza została zadysponowana do poszukiwań zaginionego 50-latka w…

Opublikowany przez Legion Gerarda – Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza Poniedziałek, 3 października 2022

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj