21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Śmierć 25-letniego Michała na Podwisłoczu w Rzeszowie. Według śledczych to było samobójstwo

REKLAMA

Niedzielne popołudnie. Przechodzeń na ul. Podwisłocze w Rzeszowie dokonał makabrycznego odkrycia. Przy ławce znalazł ciało 25-letniego Michała B. Mężczyzna miał liczne rany od noża, ale według śledczych – wszystko wskazuje na to, że sam odebrał sobie życie.

Wszystko działo się 8 stycznia. Około godz. 17:30 przechodzeń zauważył mężczyznę, leżącego w kałuży krwi. Wezwano służby ratunkowe. Lekarz na miejscu stwierdził zgon. Ofiara miała ranę ciętą szyi, ale także rany kłute klatki piersiowej.

Początkowo zakładano dwie wersje zdarzenia: zabójstwo, albo samobójstwo. Teraz ta druga hipoteza jest najbardziej brana pod uwagę. Dowodem są wstępne wyniki sekcji zwłok, które 10 stycznia przeprowadzono w Katedrze Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

– Biegli wstępnie jako przyczynę zgonu wskazali, iż obrażenia w szczególności zlokalizowane na szyi, powstały najprawdopodobniej na skutek samobójczego działania zmarłego. Nie ujawniono natomiast żadnych ran lub innych śladów wskazujących na działanie osób trzecich – zaznacza Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Na obecnym etapie śledztwa ustalono, że przyczyną śmierci były obrażenia, które ofiara sama zadała sobie nożem. Ujawniony przy zmarłym nóż, należał do zmarłego mężczyzny.

Ofiara to 25-letni Michał B. z Rzeszowa. Prokuratorzy zaznaczają, że to dopiero początek śledztwa i sprawa jest drobiazgowo badana. Śledczy czekają na szczegółowe wyniki sekcji, które dadzą odpowiedź, czy mężczyzna był pod wpływem jakiś substancji – alkoholu, narkotyków, lekarstw – które mogły mieć wpływ na jego zachowanie.

W poniedziałek rano byliśmy na miejscu zdarzenia. Do tragedii doszło na ogrodzonej metalowym płotem działce, nieopodal tamy. To obecnie strefa, która nie jest łatwo dostępna dla spacerowiczów. Ostatnia ławka w rogu placu została otoczona policyjną taśmą. Na chodniku widać było bardzo wielką plamę krwi.

Na miejscu wciąż pracowali policjanci. Rozpytywali mieszkańców z pobliskich domów, szukali śladów.

Zobacz też:

Śmierć 23-latki w Nowy Rok. Co stało się w Izdebkach?

Rozbił butelkę na głowie kolegi i go okradł

Dachowanie przy krzyżu

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj