30 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Śmierć 15-latka w ośrodku wychowawczym. Co wykazała sekcja?

REKLAMA

Tajemnicza śmierć 15-latka w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Łańcucie. Ciało chłopca znaleziono w poniedziałek rano w jego pokoju. Znane są już wstępne wyniki sekcji zwłok. Wykazała ona, że przyczyną śmierci było zatkanie górnych dróg oddechowych ciałem obcym.

Z informacji prokuratury wynika, że młodzieniec trafił do ośrodka 3 września. Został przywieziony tu z Izby Dziecka w Katowicach, a wcześniej przebywał w domu dziecka w Bytomiu.

W Łańcucie młodzieniec trafił na kwarantannę – to standardowa, wewnętrzna procedura, której poddawani są nowo przyjęci wychowankowie ośrodka. Niebawem miał być z niej zwolniony, bo pierwszy wykonany test na koronawirusa był negatywny.

– 7 września około godziny 10.00 roku współlokator, po odebraniu śniadania, poinformował wychowawcę, że kolega z pokoju leży w łóżku i prawdopodobnie nie żyje. Wychowawca wezwał pomoc medyczną. Lekarz z pogotowia ratunkowego stwierdził zgon – informuje Paweł Król, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Niezwłocznie prokurator przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia z udziałem biegłego lekarza. Zabezpieczono zapis monitoringu z korytarza obejmującego wejście do pokoju, w którym przebywał zmarły małoletni. Przesłuchano w charakterze świadków pracowników.

15-latek nie miał widocznych obrażeń. Wcześniej na nic się nie skarżył. Placówka nie miała informacji, by cierpiał na jakieś poważne schorzenia, choć przyjmował leki przepisane mu podczas pobytu w domu dziecka w Bytomiu.

Wykonano sekcję zwłok. Wstępnie wykazała ona, że przyczyną śmierci było zatkanie dróg oddechowych ciałem obcym. W przełyku znaleziono kulkę z papieru toaletowego. Trwają dalsze badania.

osrodek wychowawczy w lancucie
Młodzieży Ośrodek Wychowawczy w Łańcucie | Fot. Inres24.pl

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj