24.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Wrócili „Kantorowcy”. Słowaccy złodzieje znów na gościnnych występach

REKLAMA

Dwóch słowackich opryszków znów przyjechało do Rzeszowa na gościnne występy. Ich specjalizacją okazały się włamania do kantorów. Mają na koncie kilka zuchwałych rabunków.

Złodzieje po raz pierwszy dali o sobie znać w 2015 roku. Wtedy dokonali włamania do punktu wymiany walut w jednej z galerii handlowych w Rzeszowie.

Przez kilka lat był spokój. Ale rabusie przypomnieli sobie o stolicy Podkarpacia i znów wybrali się na złodziejską wycieczkę. W styczniu tego roku za cel obrali sobie kantor przy ul. Powstańców Warszawy. Ich łupem padła znaczna kwota pieniędzy.

Sprawcy zostawili ślady i swoje rysopisy. Dobrze utkwiły one w pamięci policjantów. Kiedy 23 marca Słowacy ponownie gościli w Rzeszowie, stróże prawa rozpoznali ich na ulicy 3 Maja. Tam mężczyźni – 44 i 47-latek zostali zatrzymani. Sąd aresztował ich na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat.

Policjanci zaznaczają, że sprawa ma charakter rozwojowy. Słowacy są teraz podejrzewani o jeszcze jedno włamanie do kantoru. 

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj