-2.5 C
Rzeszów
wtorek, 5 grudnia, 2023

Śledztwo w sprawie wypadku busa na A4. Kto odpowie za tragedię?

REKLAMA

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo dotyczące tragedii na A4 w Rudnej Małej. W wypadku busa zginęło dwóch wychowanków środowiskowego domu pomocy w Dębicy.


Do tragedii doszło 22 września. Małym autobusem iveco podróżowała wycieczka ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy. Była to grupa 11 niepełnosprawnych, dorosłych wychowanków, którym towarzyszyły trzy opiekunki. Piętnastą osobą w samochodzie był kierowca Wojciech M.

Grupa podróżowała do Arboretum w Bolestraszycach. Pod Rzeszowem, około godz. 8:50 wydarzył się wypadek.

Jak przekazał Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie przebieg wypadku, wyglądał tak:

„Kierujący autobusem w pewnym momencie zaczął zmieniać pas ruchu z prawego na lewy, jakby w celu wyprzedzenia jadącego przed nim pojazdu. W tym czasie lewym pasem ruchu poruszał się pojazd marki BMW, kierowany przez Dariusza D. Pojazd marki BMW uderzył prawą przednią stroną w tył autobusu, w wyniku czego pojazd marki BMW zatrzymał się na pasie zieleni pomiędzy przeciwnymi kierunkami ruchy, a autobus dachując uderzył w bariery pomiędzy jezdniami i na nich się zatrzymał. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległo około 100 metrów bariery rozdzielającej przeciwległe kierunki ruchu. Ustalono, że obaj kierujący byli trzeźwi. Od obu pobrano próbki krwi do dalszych badań” – informuje Prokuratura Okręgowa.

Na miejscu zdarzenia śmierć poniosło dwóch wychowanków. Pozostali wychowankowie z obrażeniami nie zagrażającymi ich życiu zostali przetransportowani do szpitali w Rzeszowie. Jeszcze tego samego dnia 8 osób wypisano ze szpitala. Natomiast jedna z poszkodowanych, została poddana pilnej operacji.

– Na obecnym etapie prowadzonego postępowania, nie sposób jednoznacznie określić przyczyny zaistniałego zdarzenia. Obecnie w śledztwie realizowane są dalsze czynności, w szczególności zostanie dopuszczony dowód z opinii biegłego do spraw rekonstrukcji wypadków drogowych. Zabezpieczona od kierujących krew przekazana zostanie do badań toksykologicznych – zaznacza rzecznik prasowy prokuratury.

Wypadek busa na A4
Wypadek busa na A4 | Fot. KMP Rzeszów
381232005 625404046427983 629142811059714432 n

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj