23.4 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Śledztwo w sprawie wypadku busa na A4. Kto odpowie za tragedię?

REKLAMA

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo dotyczące tragedii na A4 w Rudnej Małej. W wypadku busa zginęło dwóch wychowanków środowiskowego domu pomocy w Dębicy.


Do tragedii doszło 22 września. Małym autobusem iveco podróżowała wycieczka ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy. Była to grupa 11 niepełnosprawnych, dorosłych wychowanków, którym towarzyszyły trzy opiekunki. Piętnastą osobą w samochodzie był kierowca Wojciech M.

Grupa podróżowała do Arboretum w Bolestraszycach. Pod Rzeszowem, około godz. 8:50 wydarzył się wypadek.

Jak przekazał Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie przebieg wypadku, wyglądał tak:

„Kierujący autobusem w pewnym momencie zaczął zmieniać pas ruchu z prawego na lewy, jakby w celu wyprzedzenia jadącego przed nim pojazdu. W tym czasie lewym pasem ruchu poruszał się pojazd marki BMW, kierowany przez Dariusza D. Pojazd marki BMW uderzył prawą przednią stroną w tył autobusu, w wyniku czego pojazd marki BMW zatrzymał się na pasie zieleni pomiędzy przeciwnymi kierunkami ruchy, a autobus dachując uderzył w bariery pomiędzy jezdniami i na nich się zatrzymał. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległo około 100 metrów bariery rozdzielającej przeciwległe kierunki ruchu. Ustalono, że obaj kierujący byli trzeźwi. Od obu pobrano próbki krwi do dalszych badań” – informuje Prokuratura Okręgowa.

Na miejscu zdarzenia śmierć poniosło dwóch wychowanków. Pozostali wychowankowie z obrażeniami nie zagrażającymi ich życiu zostali przetransportowani do szpitali w Rzeszowie. Jeszcze tego samego dnia 8 osób wypisano ze szpitala. Natomiast jedna z poszkodowanych, została poddana pilnej operacji.

– Na obecnym etapie prowadzonego postępowania, nie sposób jednoznacznie określić przyczyny zaistniałego zdarzenia. Obecnie w śledztwie realizowane są dalsze czynności, w szczególności zostanie dopuszczony dowód z opinii biegłego do spraw rekonstrukcji wypadków drogowych. Zabezpieczona od kierujących krew przekazana zostanie do badań toksykologicznych – zaznacza rzecznik prasowy prokuratury.

Wypadek busa na A4
Wypadek busa na A4 | Fot. KMP Rzeszów
381232005 625404046427983 629142811059714432 n

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj