20 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Serio? To pies kieruje tym autem?

REKLAMA

Hau i łał! Psiak za kierownicą samochodu! Jeśli to on prowadził, to niezły z niego pirat. Właśnie sfotografował go radar i załapał się na mandat. Ale czy pies może płacić mandaty?

Ta fotka w Niemczech została okrzyknięta najzabawniejszym zdjęciem roku zrobionym przez fotoradar. Samochód przekroczył prędkość o 11 km/h i wzbudził czujność maszyny na drodze w Rheinbach.

Kiedy operatorzy sprzętu chcieli wysłać mandat do kierowcy, byli zaskoczeni. Na zdjęciu, na miejscu szofera widać tylko psa. Pierwsze wrażenie: zwierzak kieruje samochodem!

Oczywiście, to nieprawda. W chwili kiedy cyknęła migawka, psiak przemieścił się na miejsce swojego pana i zasłonił jego twarz. Ale czy dzięki temu uchronił go przed konsekwencjami? Wręcz przeciwnie. Tak samo jak w Polsce, jeśli właściciel nie wskaże, kto kierował pojazdem, sam płaci mandat. W tym przypadku kara może być podwójna – nie tylko za prędkość, ale również za brak odpowiedniego zabezpieczenie pieska w trakcie podróży.

Pies w fotoradarze
Pies w fotoradarze | Fot. Policja

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj