11 C
Rzeszów
środa, 31 maja, 2023

Serio? To pies kieruje tym autem?

REKLAMA

Hau i łał! Psiak za kierownicą samochodu! Jeśli to on prowadził, to niezły z niego pirat. Właśnie sfotografował go radar i załapał się na mandat. Ale czy pies może płacić mandaty?

Ta fotka w Niemczech została okrzyknięta najzabawniejszym zdjęciem roku zrobionym przez fotoradar. Samochód przekroczył prędkość o 11 km/h i wzbudził czujność maszyny na drodze w Rheinbach.

Kiedy operatorzy sprzętu chcieli wysłać mandat do kierowcy, byli zaskoczeni. Na zdjęciu, na miejscu szofera widać tylko psa. Pierwsze wrażenie: zwierzak kieruje samochodem!

Oczywiście, to nieprawda. W chwili kiedy cyknęła migawka, psiak przemieścił się na miejsce swojego pana i zasłonił jego twarz. Ale czy dzięki temu uchronił go przed konsekwencjami? Wręcz przeciwnie. Tak samo jak w Polsce, jeśli właściciel nie wskaże, kto kierował pojazdem, sam płaci mandat. W tym przypadku kara może być podwójna – nie tylko za prędkość, ale również za brak odpowiedniego zabezpieczenie pieska w trakcie podróży.

Pies w fotoradarze
Pies w fotoradarze | Fot. Policja

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
11 ° C
13 °
8.5 °
83 %
4.1kmh
0 %
śr.
20 °
czw.
22 °
pt.
19 °
sob.
16 °
niedz.
12 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu