18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Laura miała dopiero 18 lat. Przejażdżka quadem skończyła się wielką tragedią

Do serii groźnych wypadków doszło na Podkarpaciu. W Korczynie 18-latka quadem uderzyła w drzewo. Dziewczyna zmarła w szpitalu. Tragiczny finał miała także kraksa pod Rzeszowem. Zginęła w niej 51-letnia kobieta.

Quadem w drzewo

REKLAMA

Dramat z udziałem 18-letniej Laury rozegrał się w niedzielę, 8 listopada w Korczynie, w powiecie krośnieńskim. Była godz. 16. Dziewczyna razem z chłopakiem wybrali się na przejażdżkę quadem. Poruszali się ul. Ogrodową. To boczna droga, która kończy się ślepo w lesie.

Jak ustaliła policja, pojazdem kierowała nastolatka, a 22-letni mężczyzna, do którego należał quad, był pasażerem. Dziewczyna nie miała uprawnień do kierowania czterokołowcem.

Z nieznanych przyczyn, pojazd nagle zboczył z wąskiej uliczki i z impetem uderzył w drzewo.

18-latka była na miejscu reanimowana. W bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala. Niestety, w czwartek poinformowano, że zmarła.

Laura pochodziła z Krosna. We wtorek zaplanowano jej pogrzeb.

22-letni pasażer także został ranny i trafił do szpitala.

303 215504
Zabawa na quadzie skończyła się poważnym wypadkiem | Fot. KMP Krosno

tragedia w Łące

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek około godz. 7 w Łące pod Rzeszowem. Rano o tej porze droga była mokra, temperatura wynosiła 3 stop. C. Warunki jazdy pogarszała gęsta mgła.

51-latka kierowała osobowym nissanem. Na zakręcie straciła panowanie nad autem. Zjechała na przeciwny pas i zderzyła się czołowo z dostawczym citroenem.

W wyniku zderzenia, 51-letnia mieszkanka gminy Trzebownisko, została poważnie ranna. Przewieziono ją do szpitala w Rzeszowie, gdzie mimo wysiłków lekarzy, zmarła. 29-letni kierowca citroena, w chwili zdarzenia, był trzeźwy.

124240404 5052454414772177 9186290504752064046 o
Wypadek w Łące koło Rzeszowa | Fot. Ochotnicza Straż Pożarna Łąka/Facebook

Bez prawka wiozła 3 osoby

Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, było – według policjantów – przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło 8 listopada na ul. Żytniej w Przeworsku. BMW kierowała 20-latka, która nie posiadała prawa jazdy. Autem wiozła trzech pasażerów. Samochód wjechał w ogrodzenie i zakończył jazdę na drzewie.

Na szczęście nie doszło do tragedii i nikt nie odniósł poważnych obrażeń.


Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Spadająca temperatura, pojawiająca się mgła, liście zalęgające na drogach – powodują, że jest ślisko. Policjanci przypominają, aby w tych coraz trudniejszych warunkach, jeździć wolniej – dostosowując prędkość do warunków panujących na drogach. Wcześniej zapadający zmierzch, czy utrzymująca się rano szarówka, sprawiają również, że inni uczestnicy ruchu są słabiej widoczni. – Ograniczenie prędkości, nawet poniżej dopuszczalnej znakami i obowiązującymi przepisami, daje kierującemu więcej czasu na reakcję i pozwoli uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji. Warto już również zadbać o wymianę opon na zimowe – stwierdzają funkcjonariusze drogówki.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj