24 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Empatia na ulicy. Dzięki niej senior cały i zdrowy wrócił pod opiekę rodziny

REKLAMA

Empatia to przeciwieństwo egoizmu. Zwracamy uwagę na potrzeby drugiego człowieka, potrafimy postawić się w jego sytuacji. To nie tylko odczucie, ale również działanie – chęć niesienia pomocy bliźniemu. Właśnie empatią wykazał się mieszkaniec Ropczyc, spotykając na ulicy seniora, który potrzebował pomocy, choć wcale o nią nie prosił.

Straszy pan błąkał się po ul. 3 Maja w Ropczycach i wyglądał na bardzo zagubionego. Nie potrafił powiedzieć jak się nazywa, gdzie mieszka.

Przechodzeń, który zainteresował się seniorem obawiał się, że mężczyzna sam nie będzie mógł trafić do domu. Poświęcił swoją uwagę i czas, aby pomóc. Przywiózł emeryta do ropczyckiej komendy.

Jak się okazało, 85-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski, wymaga stałej opieki. O tym, że wyszedł z domu i nie wrócił do miejsca zamieszkania, policjantów wcześniej powiadomiła rodzina.

– Dzięki dużej empatii, którą wykazał się mieszkaniec Ropczyc, senior cały i zdrowy wrócił do domu – podkreślają policjanci z ropczyckiej komendy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj