6.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 marca, 2023

Oto najnowocześniejszy lokalny dworzec PKP

Może z jednej strony wygląda jak pudełko, a z drugiej jak akwarium, ale to najnowocześniejszy lokalny dworzec PKP na Podkarpaciu i jeden z najnowocześniejszych w kraju. Otwarto go właśnie w Sędziszowie Małopolskim.

REKLAMA

Obiekt jest prosty w swojej konstrukcji, ale funkcjonalny. Nie ma barier architektonicznych, a do tego ma dużo proekologicznych bajerów. Na przykład deszczówką spłukuje się toalety. Atermiczne szyby nie nagrzewają pomieszczenia latem, a zimą bardziej zatrzymują ciepło. Ledowe oświetlenie samo działa kiedy trzeba.

Jest też ogromny zegar – punktualny i podświetlany. Wisi na zewnątrz na 4 metrowej wieży zegarowej. W środku poczekalnia, punkt kasowy, wyświetlacze z rozkładem jazdy. Nie zapomniano o rowerzystach. Do swojej dyspozycji mają 10 stojaków, a w razie awarii na miejscu jest mała stacja napraw z niezbędnymi narzędziami.

PKP na Podkarpaciu inwestuje w kolejne dworce. Dobiega końca wielka przebudowa stacji w Rzeszowie. Nową stację będzie miało także Radymno.

CZYTAJ TEŻ:  Czarnogóra na wakacje. Nowy kierunek z Jasionki

Kompaktowy dworzec w Sędziszowie kosztował 5 mln zł.

[yop_poll id=”32″]

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
6.5 ° C
7.7 °
5.2 °
92 %
3.1kmh
100 %
pon.
6 °
wt.
4 °
śr.
6 °
czw.
9 °
pt.
10 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu