22 C
Rzeszów
środa, 19 czerwca, 2024

Oto najnowocześniejszy lokalny dworzec PKP

REKLAMA

Może z jednej strony wygląda jak pudełko, a z drugiej jak akwarium, ale to najnowocześniejszy lokalny dworzec PKP na Podkarpaciu i jeden z najnowocześniejszych w kraju. Otwarto go właśnie w Sędziszowie Małopolskim.

Obiekt jest prosty w swojej konstrukcji, ale funkcjonalny. Nie ma barier architektonicznych, a do tego ma dużo proekologicznych bajerów. Na przykład deszczówką spłukuje się toalety. Atermiczne szyby nie nagrzewają pomieszczenia latem, a zimą bardziej zatrzymują ciepło. Ledowe oświetlenie samo działa kiedy trzeba.

Jest też ogromny zegar – punktualny i podświetlany. Wisi na zewnątrz na 4 metrowej wieży zegarowej. W środku poczekalnia, punkt kasowy, wyświetlacze z rozkładem jazdy. Nie zapomniano o rowerzystach. Do swojej dyspozycji mają 10 stojaków, a w razie awarii na miejscu jest mała stacja napraw z niezbędnymi narzędziami.

PKP na Podkarpaciu inwestuje w kolejne dworce. Dobiega końca wielka przebudowa stacji w Rzeszowie. Nową stację będzie miało także Radymno.

Kompaktowy dworzec w Sędziszowie kosztował 5 mln zł.

[yop_poll id=”32″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj