13.3 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

700 miejsc pracy przeszło koło nosa. A wszystko przez…

Miała być słynna firma, miejsca pracy, dochód dla gminy, a tak będzie tylko „metka” o najdroższej ziemi pod inwestycje. Właśnie w Sędziszowie Małopolskim przeszła koło nosa okazja ściągnięcia wielkiego inwestora. Niemiecka firma wysyłkowa Zelando chciała utworzyć centrum logistyczne.

REKLAMA

Praca byłaby dla 700 osób, a wpływy z podatków dla gminy wyniosłyby 3,5 mln zł. Ale hali nie będzie, bo problemem okazał się wykup gruntów. Było aż 83 właścicieli, choć z prawie wszystkimi się dogadano i zawarto umowy przedwstępne, tylko z dwoma nie udało się porozumieć co do ceny. Chcieli 20-25 tys. zł za ar, ale nawet dla takiej firmy, było to za drogo. Tym bardziej, że aby przygotować teren pod budowę, trzeba byłoby zniwelować grunt.

CZYTAJ TEŻ:  Uciekał przed patrolem. Potem zgłosił kradzież auta

– Przeprowadziłem spotkania, próbowałem namówić do kompromisu. Bardzo nam przykro, że się nie nie udało. Żałujemy, że inwestycja nie doszło do skutku, szkoda tych miejsc – mówił podczas ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Bogusław Kmieć.

Centrum powstanie w Bydgoszczy.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13.3 ° C
14.4 °
12 °
62 %
4.1kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
15 °
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
-0 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu