24 C
Rzeszów
sobota, 22 czerwca, 2024

700 miejsc pracy przeszło koło nosa. A wszystko przez…

REKLAMA

Miała być słynna firma, miejsca pracy, dochód dla gminy, a tak będzie tylko „metka” o najdroższej ziemi pod inwestycje. Właśnie w Sędziszowie Małopolskim przeszła koło nosa okazja ściągnięcia wielkiego inwestora. Niemiecka firma wysyłkowa Zelando chciała utworzyć centrum logistyczne.

Praca byłaby dla 700 osób, a wpływy z podatków dla gminy wyniosłyby 3,5 mln zł. Ale hali nie będzie, bo problemem okazał się wykup gruntów. Było aż 83 właścicieli, choć z prawie wszystkimi się dogadano i zawarto umowy przedwstępne, tylko z dwoma nie udało się porozumieć co do ceny. Chcieli 20-25 tys. zł za ar, ale nawet dla takiej firmy, było to za drogo. Tym bardziej, że aby przygotować teren pod budowę, trzeba byłoby zniwelować grunt.

– Przeprowadziłem spotkania, próbowałem namówić do kompromisu. Bardzo nam przykro, że się nie nie udało. Żałujemy, że inwestycja nie doszło do skutku, szkoda tych miejsc – mówił podczas ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Bogusław Kmieć.

Centrum powstanie w Bydgoszczy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj