7.1 C
Rzeszów
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Aktor filmów Vegi w kajdankach. Ukrywał się w nietypowym miejscu

REKLAMA

Grzegorz B. (48 l.) z Rzeszowa uchodził dotąd za celebrytę. Był znany z filmów słynnego reżysera Patryka Vegi. Jego ciemną twarz ujawnia jednak prokuratura. Stawia mu serię zarzutów. Mężczyzna ukrywał się ponad rok. teraz policja odnalazła go w bardzo pomysłowej skrytce.

Grzegorz B. jest współscenarzystą filmu „Pętla” Patryka Vegi. Zagrał też dwie niewielkie role w dwóch innych dziełach reżysera: „Polityka” oraz „Bad Boy”. Mężczyzna wystąpił również w jednym z odcinków programu „Ugotowani” TVN.

Drugą twarz aktora ujawnia prokuratura w Katowicach, która postawiła mu całą serię zarzutów. Jego nazwisko pojawiło się w zeznaniach świadka koronnego, który przyczynił się do rozbicia narkotykowego gangu, działającego na Śląsku.

Grzegorz B. podejrzany jest m.in. o handel narkotykami, podżeganie do pobicia, płatną protekcję, nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz udaremnienie postępowania egzekucyjnego.

Mężczyzna był aresztowany, ale sąd początkowo nie zgodził się na przedłużenie mu tego środka. Zanim, po skutecznym odwołaniu prokuratury, zmienił zdanie i nakazał powrót za kraty, mężczyzna uciekł i zaczął się ukrywać. Był poszukiwany od lipca 2021 r. Wydano za nim list gończy i Europejski Nakaz Aresztowania.

Przełom nastąpił kilka dni temu. Grzegorz B. wpadł na Podkarpaciu. Ukrywał się w luksusowej willi w specjalnej skrytce, którą miał w saunie.

Policjanci nie dali się jednak zmylić.

– Podczas przeszukania funkcjonariusze, po ściągnięciu drewnianej zasłony siedziska sauny, znaleźli ukrywającego się Grzegorz B, który został zatrzymany – informuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

Grzegorz B. wrócił do aresztu. Za przestępstwa, które są mu zarzucane grozi mu 15 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj