20.9 C
Rzeszów
czwartek, 1 czerwca, 2023

Aktor filmów Vegi w kajdankach. Ukrywał się w nietypowym miejscu

REKLAMA

Grzegorz B. (48 l.) z Rzeszowa uchodził dotąd za celebrytę. Był znany z filmów słynnego reżysera Patryka Vegi. Jego ciemną twarz ujawnia jednak prokuratura. Stawia mu serię zarzutów. Mężczyzna ukrywał się ponad rok. teraz policja odnalazła go w bardzo pomysłowej skrytce.

Grzegorz B. jest współscenarzystą filmu „Pętla” Patryka Vegi. Zagrał też dwie niewielkie role w dwóch innych dziełach reżysera: „Polityka” oraz „Bad Boy”. Mężczyzna wystąpił również w jednym z odcinków programu „Ugotowani” TVN.

Drugą twarz aktora ujawnia prokuratura w Katowicach, która postawiła mu całą serię zarzutów. Jego nazwisko pojawiło się w zeznaniach świadka koronnego, który przyczynił się do rozbicia narkotykowego gangu, działającego na Śląsku.

Grzegorz B. podejrzany jest m.in. o handel narkotykami, podżeganie do pobicia, płatną protekcję, nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz udaremnienie postępowania egzekucyjnego.

Mężczyzna był aresztowany, ale sąd początkowo nie zgodził się na przedłużenie mu tego środka. Zanim, po skutecznym odwołaniu prokuratury, zmienił zdanie i nakazał powrót za kraty, mężczyzna uciekł i zaczął się ukrywać. Był poszukiwany od lipca 2021 r. Wydano za nim list gończy i Europejski Nakaz Aresztowania.

Przełom nastąpił kilka dni temu. Grzegorz B. wpadł na Podkarpaciu. Ukrywał się w luksusowej willi w specjalnej skrytce, którą miał w saunie.

Policjanci nie dali się jednak zmylić.

– Podczas przeszukania funkcjonariusze, po ściągnięciu drewnianej zasłony siedziska sauny, znaleźli ukrywającego się Grzegorz B, który został zatrzymany – informuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

Grzegorz B. wrócił do aresztu. Za przestępstwa, które są mu zarzucane grozi mu 15 lat więzienia.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
20.9 ° C
21.6 °
20 °
44 %
4.1kmh
0 %
czw.
22 °
pt.
20 °
sob.
16 °
niedz.
20 °
pon.
21 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu