13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Nie ma już akcji na Rynku. Dobiła ją wichura

REKLAMA

Smutno i pusto zrobiło się na Rynku w Rzeszowie. Nie ma już słynnej akcji, która rosła w centralnej części placu. Drzewko trzeba było ściąć, bo w każdej chwili groziło zawaleniem.

Akcja rosła od lat i zawsze dodawała uroku tej najbardziej reprezentacyjnej części miasta. Na otaczających ją ławeczkach przechodnie chętnie przysiadali i odpoczywali – zwłaszcza w upały chroniąc się w cieniu rozłożystej korony. Nocą gałęzie i pień świeciły lampkami, które stwarzały niepowtarzalny klimat.

Niestety, ostatnie nawałnice przesądziły los drzewka. Odłamała się jedna z gałęzi. Ale to nie było najgorsze. Okazało się, że akacja jest w środku niemal cała spróchniała i w każdej chwili grozi zawaleniem. Gdyby runęła, siałaby spustoszenie w promieniu 30 metrów.

Przez tydzień nadwyrężone drzewo było otoczone barierkami ochronnymi. W poniedziałek – 26 lipca – na prośbę ratusza, drzewo ścięli strażacy.

Prezydent miasta Konrad Fijołek już podjął decyzję, by w miejscu usuniętego drzewa, posadzić nową, młodą akcję. Ma być możliwe najbardziej okazałych rozmiarów. Już upatrzono w zielonej szkółce odpowiedni egzemplarz, który ma 5 metrów wysokości i obwód 60 cm.

Nowe drzewo na Rynku powinno się pojawić jesienią. Miasto szacuje, że koszty zakupu i stworzenia systemu nawadniania to 60 tys. zł.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj