14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Urzędniczka, a zarazem radna z Sanoka została aresztowana

REKLAMA

Policja odkryła urzędniczą aferę w Sanoku. 56-letnia Grażyna R.-C. jest podejrzana o udostępnianie poufnych danych agentom ubezpieczeniowym. W sumie zatrzymano 6 osób. Podejrzani są powiązani ze sobą rodzinnie.

Podejrzana urzędniczka jest inspektorem w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego, a zarazem także radną PiS. Jej działalność zawodowa stała się obiektem zainteresowania śledczych. Policjanci z Wydziału Do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie odkryli, że kobieta udostępniała poufne dane osobowe kierowców nieuprawnionym osobom. A chodziło o agentów ubezpieczeniowych, którzy dzięki temu wiedzieli komu na przykład kończy się obowiązkowe ubezpieczenie OC i składali propozycję zawarcia nowej polisy.

W minioną środę policjanci zatrzymali w sumie 6 osób zaangażowanych w przestępczy proceder. – To mieszkańcy powiatu sanockiego w wieku od 27 do 56 lat oraz 26-letnia mieszkanka powiatu leskiego. W większości to osoby blisko ze sobą spokrewnione. Funkcjonariusze dokonali przeszukania m.in. w miejscu zamieszkania podejrzanych oraz urzędzie. Zabezpieczono telefony, sprzęt komputerowy oraz dokumentację – informuje Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Podejrzani zostali przesłuchane w Prokuraturze Okręgowej w Krośnie i tu usłyszeli zarzuty. Trzy osoby zwolniono po wpłaceniu poręczenia majątkowego. Objęto je jednak dozorem policji. Urzędniczka i dwie pozostałe osoby trafiły do tymczasowego aresztu.

Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj