16 C
Rzeszów
środa, 22 maja, 2024

Samolot runął na hangar. 5 osób zginęło. Kim były ofiary?

REKLAMA

Straszliwy dramat rozegrał się w Chrcynnie koło Nasielska (woj. mazowieckie), gdy mały samolot pasażerski typu Cessna spadł na grupę ludzi, którzy schronili się przed ulewą w budynku na lotnisku. Czterech z nich zginęło. W katastrofie zginął też pilot maszyny.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 17 lipca około godz. 19. Według doniesień, samolot miał trudne warunki atmosferyczne do lądowania, co mogło przyczynić się do tej katastrofy. Świadkowie opisują scenę jako dramatyczną i przerażającą.

Na miejscu bardzo długo trwała akcja ratunkowa. Na miejscu lądowały 4 śmigłowce ratownicze i zadysponowano 10 karetek. Służby starały się ocenić skalę zniszczeń i pomóc ocalałym.

Tuż przed tragedią w budynku schroniło się przed burzą 13 osób. Nikt nie spodziewał się, że spadnie na nich samolot.

Wieczorem potwierdzono śmierć 5 ofiar. Zginął pilot, dwaj mężczyźni i kobieta znajdujący się przed budynkiem oraz mężczyzna, który był w środku hangaru. Wszystkie ofiary to obywatele Polscy, ustalono ich tożsamość.

8 osób zostało rannych, w tym dziecko. Poszkodowani trafili do szpitala, stan co najmniej dwóch osób jest bardzo poważny.

Samolot służył do skoków

Samolot, który się rozbił, służył zazwyczaj do wynoszenia w powietrze skoczków spadochronowych. Maszyną leciały 3 osoby.

To niewątpliwie ogromna tragedia dla rodzin ofiar, które nagle straciły swoich bliskich w ten straszliwy sposób.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj