-2.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Samolot runął na hangar. 5 osób zginęło. Kim były ofiary?

REKLAMA

Straszliwy dramat rozegrał się w Chrcynnie koło Nasielska (woj. mazowieckie), gdy mały samolot pasażerski typu Cessna spadł na grupę ludzi, którzy schronili się przed ulewą w budynku na lotnisku. Czterech z nich zginęło. W katastrofie zginął też pilot maszyny.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 17 lipca około godz. 19. Według doniesień, samolot miał trudne warunki atmosferyczne do lądowania, co mogło przyczynić się do tej katastrofy. Świadkowie opisują scenę jako dramatyczną i przerażającą.

Na miejscu bardzo długo trwała akcja ratunkowa. Na miejscu lądowały 4 śmigłowce ratownicze i zadysponowano 10 karetek. Służby starały się ocenić skalę zniszczeń i pomóc ocalałym.

Tuż przed tragedią w budynku schroniło się przed burzą 13 osób. Nikt nie spodziewał się, że spadnie na nich samolot.

Wieczorem potwierdzono śmierć 5 ofiar. Zginął pilot, dwaj mężczyźni i kobieta znajdujący się przed budynkiem oraz mężczyzna, który był w środku hangaru. Wszystkie ofiary to obywatele Polscy, ustalono ich tożsamość.

8 osób zostało rannych, w tym dziecko. Poszkodowani trafili do szpitala, stan co najmniej dwóch osób jest bardzo poważny.

Samolot służył do skoków

Samolot, który się rozbił, służył zazwyczaj do wynoszenia w powietrze skoczków spadochronowych. Maszyną leciały 3 osoby.

To niewątpliwie ogromna tragedia dla rodzin ofiar, które nagle straciły swoich bliskich w ten straszliwy sposób.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj