6.5 C
Rzeszów
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Obrzydliwa kolekcja 57-latka spod Leżajska. Grozi mu 12 lat więzienia

REKLAMA

Nawet 12 lat więzienia grozi 57-latakowi z powiatu leżajskiego. W internecie wymieniał się plikami z dziecięcą pornografią. Próbował zacierać ślady, ale nic to nie dało. Mężczyzna został aresztowany.

Śledczy od kilku miesięcy przyglądali się działalności mężczyzny w sieci. Znaleźli dowody, że używając oprogramowania do wymiany plików, rozpowszechniał nagrania z pedofilskimi materiałami. W końcu zapukali do jego domu, co gospodarza wprawiło w osłupienie.

Podczas nalotu, policjanci zrobili przeszukanie i znaleźli w domu podejrzanego pendriv’y, dyski zewnętrzne oraz liczne płyty CD oraz DVD. – Ustaliliśmy, że mężczyzna działał nawet od 2019 roku. Skutecznie się maskował, ponieważ zacierał ślady usuwając z użytkowanych przez siebie urządzeń rozpowszechniane treści. Użycie specjalnego oprogramowania będącego w dyspozycji funkcjonariuszy, wiedza i doświadczenie umożliwiło odzyskanie tych danych – zdradzają specjaliści z wydziału zajmującego się zwalczaniem cyberprzestępczości.

Sąd Rejonowy w Leżajsku aresztował 57-latka na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj