23.9 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Ojciec z Izdebek krzywdził trzy córeczki. Zapadł wyrok

REKLAMA

Krzysztof S. (39 l.) nigdy do winy się nie przyznał. Ale sąd w Brzozowie nie miał wątpliwości, że zgotował własnym dzieciom prawdziwe piekło. Posłał ojca – pedofila na 9 lat do więzienia. Wyrok, który właśnie zapadał w Brzozowie na razie jest nieprawomocny.

Izdebki to malutka wieś. Na jej końcu, na stromym wzgórzu znajduje się dom Krzysztofa S. Do niedawna było w nim bardzo gwarno. Mężczyzna razem z żoną wychowywali 10 dzieci. – Krzysiek nigdy nie kwapił się do roboty, wolał siedzieć w domu i pić piwo. To był biedny dom i pomagała gmina. Przychodzili asystenci rodziny, kurator, czasami dzielnicowi – mówią sąsiedzi.

Wszyscy starali się, aby bieda nie była powodem rozbicia rodziny i odebrania rodzicom ich pociech. Nikt nie zauważył, że dziewczynkom dzieje się ogromna krzywda – że ojciec dopuszcza się wobec nich ohydnych czynów.

Poszukiwania zaginionego dziecka

Prawda wyszła na jaw w listopadzie 2018 r. Najstarszy syn – Danielek (miał wtedy 12 lat) zaginął. Blisko tysiąc ludzi przez dwa dni poszukiwało go po okolicznych lasach. Udało się go odnaleźć. Chłopiec był bosy i bez ciepłego ubrania. Chyba tylko cud i jego wierny kundelek – który ogrzewał go własnym ciałem – sprawiły, że dziecko przeżyło.

Policjanci w akcji wykorzystali psa tropiącego. Poprosili o jakieś ubranie z zapachem Danielka, aby zwierzę mogło podjąć trop. Wtedy w mieszkaniu zauważyli pewne ślady, które mogły sugerować, że dzieciom działa się krzywda. Zbadano ten wątek. Przesłuchano rodzeństwo z udziałem psychologów. Okazało się, że trzy córeczki były wykorzystywane seksualnie.

Dzieci zostały odebrane rodzicom. Trafiły do rodziny zastępczej, w której nadal przebywają. Matka odwiedza je. Sama nie wierzy w winę męża.

Proces i wyrok

Krzysztof S. został aresztowany. Jego proces ruszył w styczniu tego roku w Sądzie Rejonowym w Brzozowie. Sprawa została utajniona. Teraz zapadł wyrok.

Mężczyzna został uznany za winnego wszystkich zarzucanych mu przestępstw. Dotyczyły one obcowania płciowego i kazirodztwa. Jego ofiarami padły trzy dziewczynki.

Oskarżonemu groziło do 12 lat więzienia. Sąd skazał go na 9 lat odsiadki i poddanie się terapii dla sprawców przestępstw na tle seksualnym. Dodatkową karą, po wyjściu na wolność, jest 10-letni zakaz jakiegokolwiek kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Mężczyźnie nie będzie wolno zbliżać się ofiar na odległość mniejszą nić 50 metrów. Ojciec powinien też zapłacić skrzywdzonym córkom po 10 tys. zł zadośćuczynienia.

Wyrok nie jest prawomocny.

Zobacz też:

Prokurator generalny chce surowszej kary dla pedofila z Podkarpacia

Ksiądz trafił do aresztu. Chodzi o sprawę sprzed 15 lat

Umówił się na randkę z 14-latką. Zamiast niej przyszli policjanci

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj