22.2 C
Rzeszów
sobota, 23 września, 2023

Oni najlepiej wiedzą czym jest miłość. Medale dla par za 50 lat bycia razem

REKLAMA

To była wyjątkowa uroczystość, a osoby zaproszone do Ratusza w Rzeszowie to żywe dowody na to, że prawdziwa miłość istnienie. Pary małżeńskie przeżyły ze sobą 50 lat. Z tej okazji zostały uhonorowane medalami od prezydenta RP

To prawdziwi profesorowie życia. To właśnie od takich ludzi warto uczyć się, czym jest miłość i małżeństwo. Są najlepszym przykładem, że składana przysięga to nie tylko słowa…

Dla pani Aleksandry i Lecha, którzy – jak sami o sobie mówią – są małżeństwem studenckim, receptą na udany, długoletni związek jest wzajemne zrozumienie:

– Miłość, wzajemna tolerancja są tym, co spaja małżeństwo. To jest niezwykle ważne – mówiła podczas uroczystości pani Aleksandra Sadok-Michalska.

W sali posiedzeń rzeszowskiego Ratusza sześć małżeństw odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu prezydenta RP medalami uhonorował małżonków pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak. Była to pierwsza taka uroczystość od początku pandemii.

– Pragnę państwu pogratulować i życzyć przede wszystkim zdrowia, miłości najbliższych i jeszcze długich lat w zdrowiu – mówił podczas uroczystości prezydent Marek Bajdak.

Tym wyjątkowym wyróżnieniem zostali uhonorowani:

  • Kazimiera i Kazimierz Dziurowie
  • Maria i Stanisław Froniowie
  • Janina i Tadeusz Kasza
  • Zofia i Jan Stankiewiczowie
  • Aleksandra Sadok-Michalska i Lech Michalski

Oprócz medali pary otrzymały pamiątkowe dyplomy od prezydenta Rzeszowa oraz kwiaty. Były też wspólne zdjęcia i życzenia od najbliższych.

– W kolejnych tygodniach będziemy zapraszać następne pary małżeńskie. W czerwcu mamy co tydzień zaplanowaną taką uroczystość – mówi Jerzy Wiktor – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rzeszowie.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie został ustanowiony w 1960 roku i nadawany jest osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Pary, które odebrały w piątek medale w rzeszowskim Ratuszu, przeżyły ze sobą ponad 50 lat, a jedna aż 61 lat.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA