22 C
Rzeszów
środa, 19 czerwca, 2024

Oni najlepiej wiedzą czym jest miłość. Medale dla par za 50 lat bycia razem

REKLAMA

To była wyjątkowa uroczystość, a osoby zaproszone do Ratusza w Rzeszowie to żywe dowody na to, że prawdziwa miłość istnienie. Pary małżeńskie przeżyły ze sobą 50 lat. Z tej okazji zostały uhonorowane medalami od prezydenta RP

To prawdziwi profesorowie życia. To właśnie od takich ludzi warto uczyć się, czym jest miłość i małżeństwo. Są najlepszym przykładem, że składana przysięga to nie tylko słowa…

Dla pani Aleksandry i Lecha, którzy – jak sami o sobie mówią – są małżeństwem studenckim, receptą na udany, długoletni związek jest wzajemne zrozumienie:

– Miłość, wzajemna tolerancja są tym, co spaja małżeństwo. To jest niezwykle ważne – mówiła podczas uroczystości pani Aleksandra Sadok-Michalska.

W sali posiedzeń rzeszowskiego Ratusza sześć małżeństw odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu prezydenta RP medalami uhonorował małżonków pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak. Była to pierwsza taka uroczystość od początku pandemii.

– Pragnę państwu pogratulować i życzyć przede wszystkim zdrowia, miłości najbliższych i jeszcze długich lat w zdrowiu – mówił podczas uroczystości prezydent Marek Bajdak.

Tym wyjątkowym wyróżnieniem zostali uhonorowani:

  • Kazimiera i Kazimierz Dziurowie
  • Maria i Stanisław Froniowie
  • Janina i Tadeusz Kasza
  • Zofia i Jan Stankiewiczowie
  • Aleksandra Sadok-Michalska i Lech Michalski

Oprócz medali pary otrzymały pamiątkowe dyplomy od prezydenta Rzeszowa oraz kwiaty. Były też wspólne zdjęcia i życzenia od najbliższych.

– W kolejnych tygodniach będziemy zapraszać następne pary małżeńskie. W czerwcu mamy co tydzień zaplanowaną taką uroczystość – mówi Jerzy Wiktor – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rzeszowie.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie został ustanowiony w 1960 roku i nadawany jest osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Pary, które odebrały w piątek medale w rzeszowskim Ratuszu, przeżyły ze sobą ponad 50 lat, a jedna aż 61 lat.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj