2.5 C
Rzeszów
czwartek, 2 lutego, 2023

Najnowsze

Prezent na majówkę! Kolejny odcinek S19 gotowy!

Kierowcy dostali od drogowców prezent w sam raz na majówkę. Cała trasa S19 w kierunku Lublina – od Rzeszowa do granic województwa – jest już gotowa!

REKLAMA

29 kwietnia o godz. 12 został oddany odcinek – Zdziary – Rudnik nad Sanem. To ostatni budowany na Podkarpaciu fragment drogi między Rzeszowem a Lublinem.

Teraz jadąc do Lublina, pozostał już tylko niewielki fragment w budowie w woj. lubelskim – między Kraśnikiem a Niedrzwicą Dużą. Miał być także gotowy do maja, ale drogowcy napotkali na trudne skały i tu prace nieco się opóźniają.

CZYTAJ TEŻ:  Śnieg i mróz. Zima w tym tygodniu pokazuje pazurki

Ale wróćmy na Podkarpacie. Oddawany właśnie odcinek Rudnik nad Sanem – Zdziary liczy 8,2 km i znajduje się na nim najdłuższyna tej trasie most. Przeprawa na rzece San liczy 392,7 m długości.

S19 to inwestycja będąca częścią ogromnego korytarza europejskiego Via Carpathia. Na Podkarpaciu do wykonania pozostała teraz ekspresówka na południe od Rzeszowa w kierunku granicy ze Słowacją. Prace już się zaczęły. Finał przewidywany jest za 4 lata.

Zobacz też:

Pociągną S19 na południe. Będzie drugi tunel w Polsce. Wydrąży go maszyna kolos

Zbudują nam największy wiadukt w Polsce! Właśnie podpisano umowę

S19 imieniem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
2.5 ° C
3 °
1.9 °
91 %
8.8kmh
100 %
czw.
2 °
pt.
2 °
sob.
1 °
niedz.
-3 °
pon.
-3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu