19.4 C
Rzeszów
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Prezent na majówkę! Kolejny odcinek S19 gotowy!

REKLAMA

Kierowcy dostali od drogowców prezent w sam raz na majówkę. Cała trasa S19 w kierunku Lublina – od Rzeszowa do granic województwa – jest już gotowa!

29 kwietnia o godz. 12 został oddany odcinek – Zdziary – Rudnik nad Sanem. To ostatni budowany na Podkarpaciu fragment drogi między Rzeszowem a Lublinem.

Teraz jadąc do Lublina, pozostał już tylko niewielki fragment w budowie w woj. lubelskim – między Kraśnikiem a Niedrzwicą Dużą. Miał być także gotowy do maja, ale drogowcy napotkali na trudne skały i tu prace nieco się opóźniają.

Ale wróćmy na Podkarpacie. Oddawany właśnie odcinek Rudnik nad Sanem – Zdziary liczy 8,2 km i znajduje się na nim najdłuższyna tej trasie most. Przeprawa na rzece San liczy 392,7 m długości.

S19 to inwestycja będąca częścią ogromnego korytarza europejskiego Via Carpathia. Na Podkarpaciu do wykonania pozostała teraz ekspresówka na południe od Rzeszowa w kierunku granicy ze Słowacją. Prace już się zaczęły. Finał przewidywany jest za 4 lata.

Zobacz też:

Pociągną S19 na południe. Będzie drugi tunel w Polsce. Wydrąży go maszyna kolos

Zbudują nam największy wiadukt w Polsce! Właśnie podpisano umowę

S19 imieniem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj