16.8 C
Rzeszów
piątek, 9 czerwca, 2023

Rzeszowscy policjanci CBŚ dorwali handlarzy bronią. Zaopatrywali szwedzkie gangi

REKLAMA

Sukces policjantów z rzeszowskiego Centralnego Biura Śledczego. Rozbili gang, zajmujący się przemytem broni do Szwecji. Podczas obławy przechwycono 7 karabinów maszynowych!

Policjanci już wcześniej zatrzymali 7 członków grupy i odebrali im arsenał. Okazało się, że szajka jest większa i ma więcej magazynów z uzbrojeniem.

Podczas ostatniej, majowej obławy mundurowi w Polsce ujęli 4 członków grupy, a w Szwecji 3. Odkryli nielegalny skład w wynajmowanym garażu na Śląsku. Znaleźli tam siedem sztuk broni palnej przygotowanej na eksport. Wśród skonfiskowanych egzemplarzy były dwa karabinki maszynowe Skorpion wraz z tłumikiem, 2 pistolety maszynowe CZ wz. 26, Mossberg model 88, 3 sztuki broni PPS 43 oraz 942 sztuki amunicji.

– Wszystkie zabezpieczone jednostki broni zostaną poddane specjalistycznym badaniom z zakresu balistyki – informuje CBŚP.

Czynności w śledztwie nadzoruje Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. – Prowadzona sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone kolejne zatrzymania – zaznaczają śledczy.

Zobacz też:

Młodociani zabójcy ze Słonnego prawomocnie skazani. Nie pomogły żale i łzy Dżesiki

Golas na ulicy! Bulwersował przechodniów, zatrzymali go mundurowi

Zakłócali ciszę nocną. Jeden z biesiadników wpadł z woreczkami

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
16.8 ° C
17.7 °
15.2 °
92 %
2.6kmh
0 %
czw.
17 °
pt.
20 °
sob.
19 °
niedz.
17 °
pon.
11 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu