12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Budżet Obywatelski. Zdecyduj, co ma powstać na twoim osiedlu

REKLAMA

Parking na rowery? A może tężnia solna, plac zabaw, lub wybieg dla piesków? W Rzeszowie rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Pomysły, które zwyciężą w plebiscycie, zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Jest o co się bić, bo miasto na ten cel przeznaczyło 8 mln zł.

W tym roku zgłoszono 93 projekty w trzech kategoriach: inwestycje ogólnomiejskie, inwestycje osiedlowe oraz organizacja imprez. Dokładna lista z opisem pomysłów znajduje się na stronie RBO – TUTAJ.

Propozycji jest bardzo wiele. Jak co roku wykazali się rowerzyści, którzy chcieliby, aby w okolicach Stadionu Miejskiego powstał specjalny tor do jazdy – pumptrack. Mieszkańcy ul. Dąbrowskiego i Popiełuszki pozazdrościli Nowemu Miastu i też pragną mieć u siebie dwupoziomową wiatę parkingową na jednoślady.

Inne ciekawe projekty?

  • odnowienie wnętrza 140-letniej kapliczki przy ul. Staroniwskiej,
  • siłownia, parkur park, street workout park w rejonie łącznika ulicy Boya-Żeleńskiego z ulicą Zawiszy Czarnego
  • rozbudowa placu zabaw w parku przy ul Wieniawskiego,
  • ogrodzony wybieg dla psów, plac zabaw dla psów na osiedlu Staromieście,
  • siłownia pod chmurką na osiedlu Mieszka I,
  • zasadzenie 100 drzew na każdym osiedlu,
  • budowa boiska sportowego z bieżnią lekkoatletyczną i skocznią na terenie Szkoły Podstawowej Nr 25 przy ul. Starzyńskiego 17,
  • budowa tężni solankowej na terenie parku szkolnego przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości na ul. Miłocińskiej 75.

Jak głosować?

Oddajemy po jednym głosie na każdy z pomysłów. Głosowanie trwa do 2 listopada. Głosować można w formie elektronicznej na stronie internetowej https://rbo.erzeszow.pl/ lub papierowej za pomocą karty do głosowania – formularz. Wypełnione karty wrzucamy wtedy do urn w Puntach Obsługi Mieszkańców.

Szczegóły dotyczące zasad i sposobu głosowania zamieszczone są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa.

– Głosować naprawdę warto, bo to właśnie my decydujemy, jak zmieniać i ulepszać nasze najbliższe otoczenie – zachęcają urzędnicy. – Najlepszym dowodem są inwestycje zrealizowane w poprzednich latach – dodają.

Wyniki głosowania poznamy 3-4 listopada.

Miasto zamieściło film z instrukcją głosowania:

Film z instrukcją głosowania

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj