21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Rzeszowscy ratownicy Mistrzami Polski!

REKLAMA

Wielki sukces ratowników z rzeszowskiego pogotowia. Są najlepsi w Polsce! A udowodnili to podczas międzynarodowych zawodów. Odnieśli historyczne zwycięstwo.

Po raz pierwszy w 16-letniej historii Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym zaszczytny tytuł MISTRZÓW trafił na Podkarpacie.

Wywalczyła go drużyna ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie w składzie: Jerzy Kiszka, Szymon Berłowski oraz Wojciech Filip.

Zawody odbyły się w Bielsku-Białej. Załoga z Rzeszowa okazała się najlepsza w konkurencjach obejmujących przypadki, oparte na prawdziwych zdarzeniach oraz zadaniach sprawnościowych. A zadania odbywały się w dzień i w nocy. Zawodnicy musieli pokazać, że potrafią współpracować, podejmować szybkie i – co najważniejsze – trafne decyzje.

Ratownicy z Rzeszowa udowodnili, że tworzą zgrany zespół, który działa jak szwajcarski zegarek – niezawodnie i precyzyjnie.

Teraz rzeszowskim ratownikom wszyscy gratulują sukcesu. Nawet wojewoda podkarpacki Ewa Leniart: – Cieszę się, że tak cenne trofeum trafia na Podkarpacie. To niewątpliwie nobilitacja dla całego zespołu. Dla mnie natomiast mistrzowski tytuł stanowi potwierdzenie profesjonalizmu ratowników, którego my – mieszkańcy Podkarpacia – jesteśmy świadkami na co dzień – podkreśla wojewoda.

Mistrzowski tytuł to przede wszystkim sygnał dla pacjentów: Jesteście w rękach najlepszych profesjonalistów!

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj