2.5 C
Rzeszów
czwartek, 2 lutego, 2023

Najnowsze

Rzeszowscy ratownicy Mistrzami Polski!

Wielki sukces ratowników z rzeszowskiego pogotowia. Są najlepsi w Polsce! A udowodnili to podczas międzynarodowych zawodów. Odnieśli historyczne zwycięstwo.

REKLAMA

Po raz pierwszy w 16-letniej historii Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym zaszczytny tytuł MISTRZÓW trafił na Podkarpacie.

Wywalczyła go drużyna ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie w składzie: Jerzy Kiszka, Szymon Berłowski oraz Wojciech Filip.

Zawody odbyły się w Bielsku-Białej. Załoga z Rzeszowa okazała się najlepsza w konkurencjach obejmujących przypadki, oparte na prawdziwych zdarzeniach oraz zadaniach sprawnościowych. A zadania odbywały się w dzień i w nocy. Zawodnicy musieli pokazać, że potrafią współpracować, podejmować szybkie i – co najważniejsze – trafne decyzje.

Ratownicy z Rzeszowa udowodnili, że tworzą zgrany zespół, który działa jak szwajcarski zegarek – niezawodnie i precyzyjnie.

CZYTAJ TEŻ:  Grzegorz (†21) nie zauważył łańcucha. Koniec śledztwa w sprawie makabrycznego wypadku crossowca w Stępinie

Teraz rzeszowskim ratownikom wszyscy gratulują sukcesu. Nawet wojewoda podkarpacki Ewa Leniart: – Cieszę się, że tak cenne trofeum trafia na Podkarpacie. To niewątpliwie nobilitacja dla całego zespołu. Dla mnie natomiast mistrzowski tytuł stanowi potwierdzenie profesjonalizmu ratowników, którego my – mieszkańcy Podkarpacia – jesteśmy świadkami na co dzień – podkreśla wojewoda.

Mistrzowski tytuł to przede wszystkim sygnał dla pacjentów: Jesteście w rękach najlepszych profesjonalistów!

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
2.5 ° C
3 °
1.9 °
91 %
8.8kmh
100 %
czw.
2 °
pt.
2 °
sob.
1 °
niedz.
-3 °
pon.
-3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu