0.3 C
Rzeszów
piątek, 8 grudnia, 2023

Rzeszowscy ratownicy Mistrzami Polski!

REKLAMA

Wielki sukces ratowników z rzeszowskiego pogotowia. Są najlepsi w Polsce! A udowodnili to podczas międzynarodowych zawodów. Odnieśli historyczne zwycięstwo.

Po raz pierwszy w 16-letniej historii Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym zaszczytny tytuł MISTRZÓW trafił na Podkarpacie.

Wywalczyła go drużyna ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie w składzie: Jerzy Kiszka, Szymon Berłowski oraz Wojciech Filip.

Zawody odbyły się w Bielsku-Białej. Załoga z Rzeszowa okazała się najlepsza w konkurencjach obejmujących przypadki, oparte na prawdziwych zdarzeniach oraz zadaniach sprawnościowych. A zadania odbywały się w dzień i w nocy. Zawodnicy musieli pokazać, że potrafią współpracować, podejmować szybkie i – co najważniejsze – trafne decyzje.

Ratownicy z Rzeszowa udowodnili, że tworzą zgrany zespół, który działa jak szwajcarski zegarek – niezawodnie i precyzyjnie.

Teraz rzeszowskim ratownikom wszyscy gratulują sukcesu. Nawet wojewoda podkarpacki Ewa Leniart: – Cieszę się, że tak cenne trofeum trafia na Podkarpacie. To niewątpliwie nobilitacja dla całego zespołu. Dla mnie natomiast mistrzowski tytuł stanowi potwierdzenie profesjonalizmu ratowników, którego my – mieszkańcy Podkarpacia – jesteśmy świadkami na co dzień – podkreśla wojewoda.

Mistrzowski tytuł to przede wszystkim sygnał dla pacjentów: Jesteście w rękach najlepszych profesjonalistów!

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj