18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Zmiana na tablicach rejestracyjnych

REKLAMA

Niby takie same, a jednak nieco inne. W Rzeszowie rejestrowane auta otrzymują teraz tablice z podwójnymi literami na końcu numeru.

W większych miastach już dawno na rejestracjach wyczerpał się jeden i nawet drugi rząd alfabetu. W Rzeszowie idzie to zdecydowanie wolniej.

Tablice w obecnym kształcie wprowadzono 20 lat temu i zastąpiły czarne szyldy. Na początku miasto, jako powiat grodzki, miało wyróżnik RZ i po nim 5 cyfr. Po około 10 latach ostatnią z nich zastąpiła litera. Ta kombinacja wystarczyła aż do teraz. Obecnie numer kończy się dwoma literami i ten wariant pozwoli zarejestrować 399 600 pojazdów, dwa razy więcej niż z jedną literą na końcu.

Na jak długo to wystarczy? Powinno na 20 lat, ale może to być znacznie krócej. Coraz częściej zmieniamy auta, przybywa też nowych mieszkańców i kierowców.

A nowa seria z podwójnymi literami zaczyna się od AA.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj