10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Seryjny gwałciciel w Rzeszowie. Bieliznę traktował jak trofeum. Teraz dostał wyrok, czeka go jeszcze proces o zabójstwo

REKLAMA

Artur R. (38 l.) okazał się seryjnym gwałcicielem. Umawiał się podstępnie z kobietami, aby je krzywdzić. Zaczepiał swoje ofiary także na ulicy. Więził, bił, przyduszał, groził i zaspokajał swoje chore żądze. Po ataku zabierał bieliznę, traktując ją jako trofeum. Mężczyzna za gwałty dostał 20 lat więzienia, ale to nie wszystko. Czeka go jeszcze proces za zabójstwo więziennej psycholog w areszcie na Załężu w Rzeszowie.

Był, ciepły lipcowy wieczór 2020 r. Rynek w Rzeszowie tętnił towarzyskim życiem. 22-latka szła chodnikiem ul. Słowackiego. To przy niej zatrzymał się kierowca. Udawał zakłopotanego. Prosił o pomoc w odszukaniu adresu. Zwabił swoją ofiarę do auta.

Mężczyzna wywiózł kobietę za miasto. W Rudnej Małej zaciągnął do budynku jednej z firm.

Dusił, zdzierał ubranie

– Wyrwał jej telefon, którym rzucił o podłogę  dokonując jego uszkodzenia, a następnie szarpiąc pokrzywdzoną, dusząc i policzkując, zdarł z niej ubranie i bieliznę, a następnie używając siły fizycznej, zmusił ją do odbycia stosunku płciowego – opisywała zdarzenie prokuratura.

Pokrzywdzona po godz. 1 w nocy wróciła do domu i opowiedziała bliskim o swoim dramacie.

Policja trafiła na trop zboczeńca. Jako podejrzany został zatrzymany Artur R. z powiatu kolbuszowskiego. Okazało się, że sprawca ma na sumieniu więcej ofiar. Śledczy ustalili, jeszcze trzy pokrzywdzone kobiety, w wieku 27, 32 i 38 lat.

W innych przypadkach metoda działania zboczeńca była nieco inna. Umawiał się w Rzeszowie na randki, bądź płatny seks, ale podczas spotkania ujawniał swoją bandycką twarz.

Zabierał bieliznę

Sprawca używał przemocy i gróźb pozbawienia życia, także wtedy, kiedy chciał filmować swoje ofiary. Miał jeszcze jedną dziwną cechę – zabierał bieliznę, traktując ją jako swoje trofeum.

Mężczyzna został aresztowany. Ale nawet za kratami stanowił śmiertelne zagrożenie. 22 lutego 2022 r., podczas rutynowej konsultacji w Zakładzie Karnym – Artur R. zaatakował psycholog i zadał jej serię ciosów nożyczkami i pięścią. 39-letnia kobieta zginęła, pozostawiając w rozpaczy męża i dwóch synów.

Zabójca niedawno został oskarżony o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Niebawem rozpocznie się jego proces. Ale już teraz Artur R. został skazany przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie za serię gwałtów.

Nieprawomocny wyrok zapadł 28 lipca. Sędzia skazała mężczyznę na 20 lat więzienia. To maksymalna kara, jaka groziła mu za to przestępstwo.

W klatce bezpieczeństwa

Artur R. do sądu został doprowadzony w silnej obstawie policjantów. Został umieszczony – zgodnie ze swoim statusem – w specjalnej klatce dla niebezpiecznych przestępców, która zabezpieczona jest pancernymi szybami. Nawet tam, nawet na chwilę nie ściągano mu kajdanek.

Proces w sprawie gwałtów toczył się z wyłączeniem jawności. Tajne pozostało uzasadnienie wyroku.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj