13 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Rondo przy ZUS i przejazd pod torami. W centrum ruszają wielkie roboty drogowe!

Wiadukt już od wielu tygodni lśni nowością i jeżdżą po nim pociągi. A pod nim? Klepisko, kałuże i zasieki ze znakiem „Zakaz ruchu”. Dlaczego nic się tu nie dzieje? – pytają zniecierpliwieni kierowcy. Nareszcie ten stan się zmieni. Właśnie rusza przebudowa całego układu komunikacyjnego tej części miasta. Przy pobliskim ZUS powstanie rondo!

Podpisanie umowy w Ratuszu
REKLAMA

W piątek, 18 grudnia w ratuszu prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc podpisał umowę z wykonawcą – firmą Strabag. Od tej chwili teren przejmują robotnicy. A zaczną działać jeszcze w tym roku.

– Prace mamy podzieloną na 6 etapów. Przez pierwsze półtora roku będziemy operować na ul. Batorego. Powstanie jezdnia pod torami wraz z obwałowaniem skarpy. Ostatnia część planu, to budowa nowego układu komunikacyjnego przy ZUS, gdzie powstanie rondo. Finał przewidujemy na koniec października 2022 r. – mówi Maciej Łukaszek, dyrektor techniczny Strabag Oddział Rzeszów.

Przebudowa obejmie nie tylko samą nawierzchnię ulic, ale także całą infrastrukturę podziemną. Zostanie położona nowa kanalizacja i przewody elektryczne. Na powierzchni będą nowe chodniki, ścieżki rowerowe i latarnie z ledowymi żarówkami.

CZYTAJ TEŻ:  Tragiczna czołówka na krajowej dziewiętnastce. Zginęła 42-latka

– To jedna z największych naszych inwestycji drogowych. Pochłonie 50 mln złotych. Rozpoczęcie prac nieco opóźniły formalności i odwołania związane z przetargami. Ale teraz już jest wszystko na dobrej drodze. Liczmy, że prace pójdą szybko i sprawnie – mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

zus okolice
W okolicach ZUS powstanie rondo | Fot. Inres24.pl

Przebudowa usprawni ruch. Będzie szybciej i łatwiej dostać się z północnych osiedli do centrum.

A co z mieszkańcami w rejonie placu budowy, co z przychodnią przy Fredry? – Zgodnie z umową wykonawca ma zapewnić dostęp do placówek i domów. Prace będą wykonywane etapami. Mogą być czasowe zamknięcia poszczególnych odcinków. O utrudnieniach będziemy z wyprzedzeniem na bieżąco informować – zapewania Marek Ustrobiński, wiceprezydent.

[yop_poll id=”62″]

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13 ° C
13.8 °
11.9 °
65 %
2.1kmh
0 %
śr.
12 °
czw.
16 °
pt.
16 °
sob.
13 °
niedz.
13 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu