12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Życie po COVID-19. Powstała pierwsza w Polsce poradnia dla ozdrowieńców

REKLAMA

Część osób przechodzi covid-19 bezobjawowo, większość zdrowieje. Ale nie oznacza to, że choroba nie pozostawia śladów. Właśnie z myślą o takich osobach w Rzeszowie powstała – pierwsza w Polsce – poradnia dla ozdrowieńców, którzy pokonali chorobę COVID-19 wywołaną przez koronawirusa.

To jedyna taka placówka w regionie i w kraju. Jej utworzenie to konieczność. Już teraz z jej pomocy korzysta 30 pacjentów. Pokonali ciężką infekcję, ale skutki pozostały.

– To duszności, przypadki niewydolności oddechowej. Musimy wdrażać leczenie, choć leku nie ma. Te, którymi dysponujemy, mają złagodzić objawy – mówi dr n. med. Wojciech Kądziołka, ordynator Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 1.

Jak zaznaczają medycy, dostęp pacjentów do poradni będzie pomocą także dla lekarzy, bo COVID-19 to nowa choroba, a jej przebieg i skutki nie są do końca poznane. Potrzeba wielu badań, aby wypracować najlepsze metody leczenia.

Poradnia mieści się przy w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc przy ul. Rycerskiej. Czynna jest w poniedziałki, wtorki i czwartki, w godz. 10–14. Wymagane jest skierowanie. Wejście C.

poradnia dla ozdrowiencow5
Poradnia mieści się przy ul. Rycerskiej | Fot. Inres24.pl

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj