13 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Życie po COVID-19. Powstała pierwsza w Polsce poradnia dla ozdrowieńców

Część osób przechodzi covid-19 bezobjawowo, większość zdrowieje. Ale nie oznacza to, że choroba nie pozostawia śladów. Właśnie z myślą o takich osobach w Rzeszowie powstała – pierwsza w Polsce – poradnia dla ozdrowieńców, którzy pokonali chorobę COVID-19 wywołaną przez koronawirusa.

REKLAMA

To jedyna taka placówka w regionie i w kraju. Jej utworzenie to konieczność. Już teraz z jej pomocy korzysta 30 pacjentów. Pokonali ciężką infekcję, ale skutki pozostały.

– To duszności, przypadki niewydolności oddechowej. Musimy wdrażać leczenie, choć leku nie ma. Te, którymi dysponujemy, mają złagodzić objawy – mówi dr n. med. Wojciech Kądziołka, ordynator Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 1.

Jak zaznaczają medycy, dostęp pacjentów do poradni będzie pomocą także dla lekarzy, bo COVID-19 to nowa choroba, a jej przebieg i skutki nie są do końca poznane. Potrzeba wielu badań, aby wypracować najlepsze metody leczenia.

CZYTAJ TEŻ:  Selfie z premierem na koniec spotkania. Wcześniej padły obietnice

Poradnia mieści się przy w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc przy ul. Rycerskiej. Czynna jest w poniedziałki, wtorki i czwartki, w godz. 10–14. Wymagane jest skierowanie. Wejście C.

poradnia dla ozdrowiencow5
Poradnia mieści się przy ul. Rycerskiej | Fot. Inres24.pl

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13 ° C
13.8 °
11.9 °
65 %
2.1kmh
0 %
śr.
12 °
czw.
16 °
pt.
16 °
sob.
13 °
niedz.
13 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu