13 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Witamy Pogwizdów Nowy. To już miasto!

Już nie wieś, a miasto! Pogwizdów Nowy od 1 stycznia 2021 r. stał się nowym osiedlem Rzeszowa. Większość mieszkańców od dawna o tym marzyło, bo to dla nich same plusy: lepsza komunikacja, oświetlenie, dostęp do żłobków, przychodni, a także prestiż.

REKLAMA

Rzeszów także się cieszy. – Aby miasto się rozwijało, musi się powiększać. Dlatego nasze zaproszenie dla innych okolicznych sołectw jest ciągle otwarte – mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

W piątek 1 stycznia o godz. 9 uroczyście zostały odsłonięte nowe znaki drogowe z napisem „Rzeszów”. Stoją już od kilku tygodni, podobnie jak nowe szyldy z nazwami ulic – główna z nich nazywa się teraz Pogowizdowska.

Opublikowany przez Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc – Mieszkańcy Piątek, 1 stycznia 2021

Mieszkańcy z dotychczasową gminą Głogów Małopolski rozstali się bez większego żalu.

CZYTAJ TEŻ:  Pana Witka zna cała Polska. Jak stał się bohaterem internetu i twarzą Galerii Krosno?

– Wiadomo, pewnie nieco wyższe będą podatki, ale za to miasto daje coś w zmian – stwierdza pani Marzena, młoda mama, wychowująca dwójkę małych dzieci. – Dla mnie ważny jest dostęp żłobków, a także darmowe bilety MPK dla uczniów – podkreśla.

– No i może latarnie będą się świeciły całą dobę i będzie ich więcej – dodaje pan Waldemar.

Mieszkańcy od razu zyskają od 1 stycznia więcej połączeń MPK. Oprócz obecnej linii nr 8 będzie nowa 57. Do tego działki rolne z mocy prawa zostaną odrolnione. Łatwiej będzie o pozwolenie na budowę.

– Załatwienie formalności związanych z wyrobieniem nowych dowodów, praw jazd i innych dokumentów jest dla nowych mieszkańców maksymalnie ułatwione – zapewnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta.

CZYTAJ TEŻ:  Co stało się z panią Krystyną? Teraz szuka jej armia ludzi

Już od 4 stycznia w miejscowej OSP rusza punkt obsługi mieszkańców, gdzie można wyrobić  dokumenty.

Rzeszów od kilkunastu lat nieustannie powiększa się o kolejne miejscowości. To naturalny proces. Teraz dzięki przyłączeniu Pogowizdowa Nowego stolica Podkarpacia zyskała 2 km kwadratowe powierzchni oraz 1200 mieszkańców. Z tego osiedla do kasy miasta może wpływać rocznie nawet 3 mln zł podatków. Ale pieniądze wrócą do mieszkańców w postaci inwestycji.

Do Rady Miasta Rzeszowa z nowego osiedla wejdzie jeden radny.

Zobacz też:

Miasto od najlepszej strony. Zobacz nowy film promujący stolicę regionu

Ruszył wielki remont Stadionu Miejskiego. Będzie podgrzewana murawa i nowe oświetlenie

[yop_poll id=”67″]

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13 ° C
13.8 °
11.9 °
65 %
2.1kmh
0 %
śr.
12 °
czw.
16 °
pt.
16 °
sob.
13 °
niedz.
13 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu